Mnozí z nás už proto ani nevědí, jak bychom se cítili v prádle, které aviváží ošetřeno nebylo.
V průběhu praní v moderních pračkách vlákna textilu krouží a víří, což způsobí, že vyprané prádlo je tvrdé na dotek.
Velmi problematickou skupinou jsou i dnes hojně používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken, v nichž při nošení vzniká elektrostatický náboj a látka se jakoby lepí na pokožku. Použitím aviváže lze tyto nepříznivé vlivy účinně odstranit. Oblečení je pak daleko měkčí a tedy pohodlnější a příjemnější na nošení.
Tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken se stanou antistatickými. Již v nich tolik nepraská a nelepí se na kůži v důsledku statické elektřiny. Oblečení ošetřené aviváží se také méně mačká, snadněji žehlí, a tak snadno se neušpiní.
Dalším velmi příjemným vlivem aviváže na prádlo je samozřejmě i jeho vůně.
Nové verze aviváže Silan – „Orange & Sandalwood“ a „Wild Rose“ mají nové složení, díky němuž obsahují vyšší koncentraci parfému. Výsledkem je ještě intenzivnější a trvalejší vůně vašeho prádla.
Po zavedení plastové pet-lahve pro výrobky aviváže Silan, v čemž měl Silan prvenství na trhu v roce 2001, je zde další inovace ze společnosti Henkel, v podobě esteticky vylepšené a elegantnější láhve Silan, která je stabilnější, lze ji snadněji uchopit a díky využití pevnějšího materiálu je manipulace s ní daleko jednodušší a příjemnější.
Doporučené maloobchodní ceny nových variant aviváže Silan jsou následující:
Orange & Sandalwood a Wild rose: 69,90 Kč.
Nový komentář
Komentáře
Zrovna tyto vůně moc nemusím, mám raději Silan Balsam.
Sanofi: teď jsem to párkrát zkusila, dát dítěti látkové pleny v rámci zvykání na hrneček. No jestli jí to nebylo jedno. Třikrát se do té plenky totálně počůrala a dál vesele běhala v té mokré hrůze. Tak nevím.
kacaba: Já nevím jestli jsou papírový až tak velký problém pro životní prostředí,ale myslím, že pro
jsou určitě lepší než látkové. Já své dvě
měla v době, kdy se papírové pleny ještě nepoužívaly. A řeknu vám,látkové pleny - nic moc. Dítě je neustále mokré. Můžete přebalovat často,ale pokožku dítěte neochráníte tak jako papírovými plenami, které vlhkost absorbují a mimčo je relativně v suchu.
Aviváže jsou skvělé, hlavně ta vůně, ale mohla by vydržet déle.
kacaba: tak to teda napiš, jak to dopadlo. už vidim, když máš na dosah plenku použít-vyhodit, a pokud vim, tak v pračce to jde jen na 90°, což není vaření....
Já si taky napřed myslela, že budu používat látkové pleny. Rychle jsem si to rozmyslela, přestože bych je vyvařila v pračce. Ale tam zase je ten prášek, spotřebuje to elektrickou energii i vodu...taky čas, který místo žehlením a věšením a namáčením trávím s myškou nebo něčím jiným...Fakt je, že ji opravdu nic nenutí chodit na hrnec, ale prý se teprve kolem druhého roku vytváří spojení mezi mozkem a bříškem, takže to asi vyjde na stejno.
Kacaba: Hele prej se děti zas naučí dřív chodit bez plen, když maj ty hadrový mokrý na zadku. Jak mají v těch papírovejch sucho, tak je to prej tak nemotivuje. Já se teda snažím o ekologii, ale myslím, že bych ty hadrový asi nezvládla. To asi úplně nezvládne nikdo. Když někam pojedeš, tak tam vyvářet nebudeš. I když moje máma říkala, ža když jsme byli s bráchou malí, že s náma byla celý léto na chatě a vyvařovalo se v takovým obřím hrnci na ohýnku
Šlo to, ale tenkrát ty papírový nebyly
to landriel a vsem: za tri mesice cekame
a ja neustale doufam, ze budu schopna pouzivat normalni plinky. Ty papirove jsou hrozne skodlive pro zivotni prostredi a kdyz se ty bavlnene vyvari, tak prece musi byt ciste? Jinak - taky se snazim myslet ekologicky, ovoce a zeleninu kupuji nejradeji tuzozemskou, jogurty kupuji ve vratnych lahvich apod. A snazim se zcela ignorovat reklamu a ridit se zdravym rozumem. Ovsem nekdy to neni lehke
emma: No jasně, že nejsou jenom z papíru, přinejmenším ta vrchní vrstva bude plast, asi něco jako vložky. Ty znám teda mimochodem jenom z reklamy. Ale něco přírodního vevnitř bude, viskóza nebo bavlna, si myslím. Takže bych řekla, že by nemělo být zas až tak neekologický to třeba spálit. To fakt někde venku hromadí na skládce? Ale ty hadrový mi přijdou fakt eklhaft. Holt dokonale ekologický už asi nikdy nebudeme
Na praní zas spotřebuješ energii a ještě vypustíš fosfáty
Exupery: no oni ty papírový pleny nebudou jenom z papíru...
Exupery: Jenže ty plíny se prý po miliardách hromadí na skládkách. Netuším, jak dlouho se odbourávají. Ale asi nic eko.
Landriel: Když mi bylo asi 12, tj rok 84, tak jsem se zařekla, že nebudu mít dítě dřív než budou u nás taky normální a dostupný papírový pleny. Moje sestřenice se narodila v roce 73 v Německu a tam už to tehdy bylo normální. Ty hadrový mi pořijdou asi tak hygienický, jako když si naše babičky praly vložky
A navíc papír bývá ze dřeva a to je obnovitelnej a obnovovanej zdroj, takže mi to nijak drsný nepřijde. A odpad třídím. Teda ne že bych dávala pleny do sběru
Ťapina: Mně se to právě vždycky líbilo, akorát mi pak bylo líto je použít a sníst. A
je chtěla do ruky a dělat "malá".
Exupery: Jinak taky ráda kupuju celozrnnou mouku, ikdyž je dvakrát tak drahá, a třeba z kosmetiky používám Avon, který má králíčka. Ale taky používám papírové pleny a vložky a nehodlám začít prát látkové, protože to už bych třeba nedělala nic jiného.
A bylo by toho víc.
Landriel: Dvojčátka jsou normální na začátku snášky
Vajíčka z malochovů jsou zase rizikovější z hlediska infekcí, ale to bych se bála spíš těch od babičky, malochovy, které chtějí prodávat musí mít zdravotní zkoušky.
Exupery: Taky jezdím o víkendu na trh, ale nemám tušení, jestli je to tam opravdu tak zdravý. Perlička ještě k vajíčkům - nedávno jsem v Albertu koupila balení 6 vajec a všechny byly dvojčátka.
se smál a říkal, že jsou z Černobylu nebo ze Spolany.
Landriel: Existují i různý "malochovy", ne? Ale samozřejmě není nad vesnickou babičku. Já jí nikdy neměla, až teď
Ale hlavně se tu nechci dohadovat o vajíčkách, měla jsem namysli spíš ten pricip přemýšlení o tom, koho podporuju svýma penězma. Jinak kdybych potřebovala vajíčko a zrovna jsem neměla od té babičky, tak bych asi koupila jakýkoli a nejela bych kvůli němu přes půl Prahy ho shánět do "zdravejch" krámů. Ale když chci balení do zásoby, tak tam dojedu.
Exupery: No jo, ale co my, kteří nemáme přízeň chovající slepice? My se holt musíme rozhodnout, jestli koupit vejce od slepic z mrňavých klícek nebo od těch na podestýlce, co se žerou navzájem. Hm, tož nevím, co je lepší.
Landriel: No myslela jsem spíš slepice, co běhaj venku. Já vajíčka ráda nemám, takže jsem mívala spotřebu tak jedno týdně, když jsem něco pekla, ale teď jsem mi je začali cpát rodiče mýho
, tak mu je občas udělám
O tomhle jsem neslyšela, prostě se jenom snažím zjišťovat, komu dávám peníze, ale netvrdím, že se mi to vždycky podaří.
Landriel: Slepice u babičky na dvorku se asi mají dobře, ale když dáš do haly slepice, jejichž rodiče a prarodiče a mnoho generací předtím žili v klecích, tak to fungovat nebude, protože tyhle slípky už mají život v klecích v genech. Dělaly se různé pokusy, které to dokázaly, třeba vypustily slepice do volného prostoru, kde byly otevřené klece a ony se do těch klecí cpaly jako o život, protože se volně necítily v bezpečí. Další problém je, že neumí pít z hladiny, jenom z kapátkových napáječek, nemají pud vyhledávat snášková hnízda, takže nechávají vejce mezi trusem, a podobně. Bylo by hezké začít chovat slepice lepším způsobem, ale nejde to tak, že se zruší klece a zavedou haly, budou se na to muset přizpůsobovat po krůčcích zase několik generací.