Před nedávnem jsme za pomoci anketních otázek zjišťovali, které ženy se mužům líbí nejvíce podle vlasů.  Ve výsledku jsme zjistili, že vlastně všechny, na vlasech jim až tak nezáleží, na čem ale řadě z nich záleží, je postava ženy. Přitom oni sami mají k dokonalosti častokrát také daleko...

upset woman

Můj dědeček z Moravy říkával: „Ženská má být krev a mlíko.“ Zato druhý dědeček, umělecký bohém, nakreslil rukou pomyslnou čáru a znázornil štíhlou linii. Já jsem tak něco mezi, zřejmě namíchaná od obou babiček, a poté maminek, ale chudák moje kamarádka Jana, ta je krev a mlíko až moc. Přesto si však nezasloužila, aby ji právě kvůli tomu opustil manžel.  

Příběh Jany

Pokud někdo přibere tím, že se cpe od rána do večera, budiž, může si za to sám. Pak také může být tlustý, protože je nemocný. Moje kamarádka Jana však přibrala až po porodu. A kila ne a ne dolů, navíc má zřejmě i dědičné indispozice, poněvadž její maminka i babička také nejsou žádná tintítka.

Jana nikdy nebyla nějak hubená, když my vypadaly na základce jako prkna, ona už měla ženské tvary, ale měla je tak akorát. Do svatby i nějaký čas po svatbě. Vdávala se z lásky, dlouho však nemohla mít děti, až teprve hodně po třicítce se jí to konečně podařilo. Během těhotenství však přibrala 20 kilo. Všichni jsme ji utěšovali, neboj se, to dáš dolů. Nedala. I když se pak všemožně snažila, dodržovala správnou životosprávu, cvičila, kila dolů nešla.

Míry 90–60–90, a proč?

Nevím, jestli to dělají všudypřítomné reklamy nebo trend dnešní doby, že žena je krásná, jen když je štíhlá, nicméně manžel Jany tímto trendem ovlivněn byl. A to hodně. Neustále jí předhazoval, jak je tlustá, ať se sebou něco dělá, někdy byl dokonce tak neurvalý, že jí i řekl: „Kdo se má na Tebe dívat?“ Přitom v obličeji je Jana krásná jako panenka, je milá, pohodová, usměvavá, stará se o domácnost, o dítě... copak je to málo?

Podraz od toho nejbližšího

Jednou odpoledne ke mně přišla Jana opět na návštěvu. Jindy veselá holka byla už ve dveřích smutná .

„Manžel od nás odešel.“
„Proč proboha?“
„Prý jsem tlustá.“
„A to byl jediný důvod?“
„Jo, alespoň mi to tak zdůvodnil.“

Manžel Jany si našel nějakou žižlu pižlu o 15 let mladší, prý k sobě potřebuje reprezentativní typ. Holčičku si brává, to ano, otec je vzorný, ale Janu ponížil a urazil. Navíc on sám není bůh ví jaký krasavec a nedávno, když jsem ho viděla, tak jsem si všimla, že už mu také roste břicho. Aby nakonec ta žižla pižla neopustila jeho...

Názor psycholožky MUDr. Vladimíry Svitákové

Bohužel, takové případy se opravdu stávají. Manžel či manželka opustí toho druhého opravdu „jen“ z tak banálního důvodu, jako je ten, že náš protějšek už není proutek jako za mlada. Přitom si však neuvědomí, že nikdo nemládne a častokrát může dopadnout ještě hůř. Co poradit paní Janě? Evidentně je to typ baculky, ale ty jsou pro velkou část mužské populace také přitažlivé! Pro jedno kvítí slunce nesvítí. A i když jejího muže osobně neznám, myslím si, že to byl velký sobec a egoista a také - ten důvod k rozchodu by si vždycky nějaký našel.

Čtěte také:

Reklama