První společné dovolené často prověří za pár dnů naše partnerské vztahy daleko lépe než ono pověstné každodenní soužití. Stačí drobné vybočení ze zaběhlých kolejí, diskomfortní překážky a zvony bijí na poplach. Své o tom ví osmadvacetiletá Katka. I když tu zpátečku nedala ona, ale její přítel.

Ještě před letošním létem si Katka plánovala růžovou budoucnost se svým přítelem Karlem, se kterým chodí téměř rok. A dokonce spolu už i nějaký čas bydlí. Ovšem po týdnu, který strávili společně na dovolené, se přestěhovala zpět ke svým rodičům.

žena

  • Nedobrovolně. Přítel jí totiž dost netaktně naznačil, že svou životní partnerku si představoval jinak.

Už výběr naši první dovolené mě měl varovat,“ začíná své vyprávění kadeřnice Kateřina. „Já jsem si představovala nějaký útulný penzionek, z kterého bychom podnikali výlety po okolí, Karel si nakonec prosadil vandr se spaním pod širákem s tím, že příště bychom jeli tam, kam budu chtít já.“

  • Zamilovaná Katka se chtěla zachovat nesobecky a s návrhem, který vypadal jako rozumný kompromis, souhlasila. Koneckonců tak by to mělo ve vztahu být, ne?

Trochu jsem ovšem opomenula fakt, že můj poslední kontakt s přírodou proběhl kdysi dávno na školním výletě, kde jsme jednou spali pod stanem a kde asi bezstarostné dětství zastínilo věci, které mi dnes na podobném nocování vadí,“ přiznává Katka, která velmi brzy poznala, že to bude pro ni více než těžké. Žádná teplá voda, žádná možnost pořádné hygieny a hlavně pak všudypřítomný hmyz.

Hlavně to poslední se ukázalo být pro mě nepřekonatelnou překážkou. Hned v prvním úseku cesty lesem na nás navíc ze stromů napadali podivní broučci, kteří se zachytávali na oblečení a nešli téměř vůbec sundat. Možná to byli malí pavoučci, nevím, ale dostala jsem strašný hysterický záchvat. Ječela, ať je ze mne sundá a že chci okamžitě jinam a prostě se opravdu chovala jako šílená ženská. Ale nemohla jsem si v tu chvíli pomoci,“ hodnotí situaci zpětně mladá žena, která prý z lesa vystřelila jako raketa a byla odhodlána dojít domů klidně i pěšky.

  • Nakonec se mlčky vrátili společně. Ale hned druhý den Karel odjel ke svým rodičům, když už prý má tu dovolenou…

Samozřejmě mě můj výstup mrzel, ale na druhou stranu jsem si říkala, že pokud mě opravdu miluje, tak přece pochopí, že nemusím nutně sdílet všechny jeho záliby, a přece nám to spolu může klapat,“ krčí rameny dívka, která se trochu spletla.

Karel se totiž od rodičů vrátil s jasným názorem, že jeho stávající partnerka není žena do nepohody a že s takovou už dál být asi nechce. „Nejvíc mě rozčílilo, když se ukázalo, že tu větu o ženě do nepohody nemá ze své hlavy, ale že ji jako první vyslovila jeho maminka, jež mimochodem rozhodně nevypadá jako žádná amazonka,“ zdůrazňuje zklamaná Katka, jež by se ráda ke Karlovi vrátila. Tak skvěle jim to přece za normálních okolností fungovalo!

Přečtěte si také:

Reklama