5c3c6fc58c18cobrazek.png
Anna (31): Manžela odehnalo moje nízké sebevědomí

5c3c70512716fobrazek.pngVšechno to začalo, když manžel nastoupil do firmy s převahou žen. Krásných žen, vedle nichž najednou zmizelo veškeré mé sebevědomí. Do té doby jsem netušila, jak moc dokážu žárlit. Jak já nenáviděla, když s některou z nich po práci telefonoval. Ano, šlo o pracovní hovory. Ale dle mého názoru se nesly až ve zbytečně přátelském duchu. Mirek, můj muž, se ani netajil s tím, že si s kolegyněmi rozumí, a jsou přátelé. Jenže co bych u kolegů mužů považovala na zcela normální, to mě u krásných kolegyň děsně vytáčelo. A já na svého muže začala být nepříjemná.

Stala se ze mě stíhačka, která najednou potřebovala znát každý jeho krok. Zpočátku se mě snažil uklidňovat, že nemám důvod žárlit, protože mě miluje. Časem už na to ale neměl sílu ani chuť. Když si to zpětně promítnu, byla jsem vážně úplně mimo. Prohledávala mu kapsy, rentgenovala košile a pořád ho očichávala. Došlo i na prohlížení telefonu a jednou i na sledování. To když odjel na služební cestu. Jenže Mirek mě načapal. V tu chvíli se musel před kolegyněmi určitě hanbou propadat.

Doma mi řekl, že bych se měla léčit, sbalil si věci a odstěhoval se ke své matce. Já byla ale pořád ještě slepá žárlivostí, tak jsem v odchodu viděla jeho doznání, že má jinou. A stěhuje se pryč, aby mohl být s ní! Až rozvod mě dohnal k psycholožce, která mi otevřela oči. Dnes už si dobře uvědomuji, že jsem naše manželství udusila žárlivostí. Jenže je to na nic. Mirek se mezi tím skutečně zamiloval do jiné. Ne, nebyla to krásná kolegyně. Našel si úplně tuctovou holku, která mu doma nejspíš nedělá dusno.

Aneta (37): Přestala jsem pro něj být ženou

5c3c706ddc10fobrazek.pngPo porodu přestal existovat okolní svět, byla jsem schopná myslet jen na své miminko. Manžel šel na druhou kolej, ale nevyčítal mi to. Snažil se mít pochopení. Když se ale nic nezměnilo ani za půl roku, přišly hádky. Chyběla mu moje pozornost a hlavně sex. Jenže na ten já neměla ani pomyšlení. Takže pokud jsme se jednou za čas pomilovali, tak jen pro to, aby přestal naléhat, a já měla zase pár týdnů klid.

Nedlouho po Matýskových prvních narozeninách mi Petr oznámil, že má milenku. Byl to pro mě šok a obrovská zrada. Hlavně když mi vmetl do tváře, že ho už dávno vůbec nepřitahuji, protože se ze mě stala oplácaná, ušmudlaná mamina, která má v hlavě jen plenky. Tenkrát to pro mě byl obrovský podraz. Vždyť mu vychovávám dítě, tak co by chtěl víc? Dlouho jsem byla zahořklá, válčila s ním o našeho syna a nenáviděla ho. Až mnohem později mi jeden kurz otevřel oči a umožnil podívat na vše i jeho očima. Vím, že Petr vedle sebe potřeboval ženu, kterou si vzal. A tou já mu skutečně nebyla. Dnes mám nového partnera, čekáme miminko a já už nechci opakovat své chyby.

Magda (33): Lhala jsem mu kvůli dítěti

5c3c7083cce08obrazek.pngS Rosťou jsme se k sobě dokonale hodili, měli stejné zájmy i pohled na věci. To se ale změnilo, když po pěti letech vztahu přišla řeč na děti. Já se na ně ve svých osmadvaceti ještě rozhodně necítila. Na rozdíl od něho. Navíc se mi nechtělo vzdát se práce. Jenže s tím si on věděl rady. Prý zůstane s dítětem doma klidně sám. Co na to říct? Dotlačil mě k souhlasu. Ale já ani tak nepřestala užívat antikoncepci. Tajně. Když se nám přes rok nedařilo počít, a Rosťa chtěl jít k odborníkům, musela jsem s pravdou ven. Že dítě prostě nechci, minimálně ještě pět let, než to v práci dotáhnu na manažerku divize. A že dál beru antikoncepci. Byl to pro něho šok, se kterým se nevyrovnal. Podal žádost o rozvod a i přes všechno pěkné mezi námi jsme šli od sebe. Chybí mi, přiznávám. Kdybych mu tenkrát nelhala, možná by ještě nějaký čas vydržel čekat. Ale co, pozdě litovat. Dnes máme oba, po čem toužíme. Já skvělou kariéru, on rodinu.

Čtěte také:

Reklama