Chcete udělat něco užitečného a zároveň prožít zajímavé chvíle ve společnosti zvířat? Přijďte v neděli 22. listopadu 2009 od 10. do 17. hodin do Chvalské tvrze v Praze – Horních Počernicích. Koná se zde Výstava pro kočku – podzimní umísťovací výstava opuštěných koček.

Cíl výstavy je stejný jako v minulých letech: najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata – na podzim to jsou hlavně nechtěná koťata, která se dostanou do péče útulků a ochranářských organizací.

Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky. Tu si lze koupit přímo na místě.

Výstavy se zúčastní opět zhruba deset útulků z celé republiky, které se zde pokusí najít nové majitele pro co největší počet koček a také několik psů.

Pro děti je přichystán program, na kterém se podílí Kulturní a rodinné centrum Nová Trojka. Navíc děti, které přinesou vlastnoručně namalovaný obrázek kočky na čtvrtce velikosti A4, mají na výstavu vstup zdarma.

Na výstavu se dostanete autobusy ze stanice metra Černý most, zastávka se jmenuje Chvaly.  

Když uvažujete o kočičce…    

Obzvlášť vítání jsou na umisťovací výstavě ti, kteří uvažují o osvojení kočky nebo psa. Pro ně jsou jistě důležité informace, že na výstavu mohou jen zvířata, která projdou veterinární prohlídkou, musejí být očkovaná, odčervená a kočky a kocouři starší osmi měsíců také kastrovaní.

Pořídíte-li si proto kočku na této výstavě, máte mnohem větší jistotu, že si s ní budete užívat hlazení a mazlení, nikoli běhání po doktorech. Veterinární péče ale není právě nejlevnější. Z tohoto důvodu také útulky vybírají od nových majitelů příspěvek na provedené veterinární ošetření, který u koťat dělá 350 Kč a u kastrovaných koček a kocourů 700 Kč. Skutečné náklady na očkování a kastraci jsou ale třikrát až čtyřikrát vyšší!

Pomoci může každý

Pomoci kočkám však mohou i ti, kteří si domů zvíře nechtějí nebo nemohou odnést. Na místě bude opět charitativní obchůdek, kde si lze pořídit trička, pohledy a dárkové předměty s kočičí tématikou, stejně jako grafické listy Františka Pona, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček. Veškerý výtěžek putuje ve prospěch zvířat z útulků.

Vzali byste si zvíře z útulku?

Dnes si povídáme o tom, čím jsme v dětství chtěli být. Více se dozvíte ZDE. Hledáte inspiraci? Pak nahlédněte do dnešního článku Čím jsme v dětství chtělí být? A čím jsme se stali?

Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F - šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

Reklama