„Zlatá střední cesta“, říká jedno staré české přísloví a v některých momentech to platí dvojnásob. Klasickým příkladem je vlhký nebo suchý vzduch v našich obydlích. Extrémně suché prostředí neprospívá našemu organismu, může například vysušovat horní cesty dýchací. Druhý extrém – zvýšená vlhkost bývá velmi častým problémem. Dokáže způsobit ztráty na majetku, ale také velmi negativně ovlivňuje zdraví.

ceresit

Základem zdravého života je optimální klima v našem bytě či domě. Jenže co to vlastně je  „optimální klima“?  Znamená to zejména správnou úroveň vlhkosti. Optimální hodnota vzdušné vlhkosti se pohybuje mezi 50 až 60 procenty.

Velké množství vody ve vzduchu – tj. vysoká relativní vzdušná vlhkost v obytných prostorách může způsobovat problémy. Projevů vysoké vzdušné vlhkosti si obvykle snadno všimneme – voda vysrážená na zrcadlech, oknech či prosklených dveřích, vlhké (nebo dokonce plesnivé) mapy na zdech, zatuchlý vzduch, plíseň v rozích, případně za nábytkem,...

ceresit

ceresitJestliže jsme v našem bytě na některý z těchto projevů narazili, je třeba jej řešit. Nadměrná vzdušná vlhkost totiž svědčí roztočům a zejména plísním, které poškozují nejen vybavení domácnosti, ale mohou zásadním způsobem ohrozit naše zdraví. Alergie, astma, záněty dutin, onemocnění dýchacího ústrojí a další onemocnění ohrožují všechny, nejen děti a starší lidi, kteří jsou nejrizikovějšími skupinami.

Tyto problémy nejsou jen ve starých domech, kde neslouží dostatečně izolace, bohužel nastávají i v některých novostavbách.

Jak tedy tento problém řešit? Jak pomoci bez zbytečných výdajů energie?

ceresit krabiceSprávné je např. po sprchování krátkodobě a intenzivně vyvětrat. Stačí jen několik minut, aby se vzduch vyměnil. Většinou toto opatření ovšem nestačí. Ideálním pomocníkem pro regulaci vzdušné vlhkosti je odvlhčovač Ceresit STOP VLHKOSTI, který přeměňuje prostřednictvím tablety vzdušnou vlhkost na solný roztok, ten se shromažďuje v zásobníku přístroje, odkud jej pak můžeme snadno vylít do umyvadla nebo toalety. Tím reguluje úroveň vzdušné vlhkosti až na doporučených 50-60 %. Životnost jedné tablety je dva až tři měsíce v závislosti na úrovni vzdušné vlhkosti a teplotě vzduchu v místnosti. Přístroj nepotřebuje žádnou elektrickou energii, proto je finančně nenáročný. Ceresit STOP VLHKOSTI je účinným řešením pro optimalizaci vzdušné vlhkosti u vás doma.

ceresit vajickoNavíc Ceresit vytvořil novinku -  Ceresit STOP VLHKOSTI Micro, který se hodí do různých typů interiérů. Bílá barva a moderní design působí dobře jak v novém minimalistickém interiéru, tak v tradičním zařízení bytu či domu.  

Zbavte svůj domov nevítaných návštěvníků. Zbavte jej plísní a roztočů a vytvořte zdravé prostředí pro váš život.

Více užitečných informací najdete na stránkách www.stop-vlhkosti.cz

Reklama