Opruzeniny řeší každá maminka, které se narodí dítě. Protože pokožka miminek je velmi citlivá, je nutné o ni každý den pečovat a předejít tak možnému poranění ve formě opruzenin. Naše kolegyně Klára Wimmerová je maminkou ročního Vincenta, poprosili jsme ji, aby nám o tomto trápení napsala svou zkušenost.

klara

Můj syn se narodil dva týdny před termínem a bylo to malé miminko, které vážilo jen něco přes dvě a půl kila. Neměla jsem žádnou zkušenost s péčí o takhle malé děti, ale před porodem jsem navštěvovala předporodní kurz, kde jsem se leccos dozvěděla, mimo jiné i o péči o dětskou pokožku. Cenné informace mi poskytla i dětská lékařka, jejíž nejčastější slova, která jsem slyšela a dodnes slyším, jsou: Mazat, mazat, mazat.


Prvních pár měsíců se mi dařilo se opruzeninám vyhýbat, věřím tomu, že i díky poctivému „mazání“ mastí k tomu určenou (tedy speciální mastí k prevenci proti opruzeninám). Syn se narodil na zimu, takže nehrozilo žádné „zapaření“.


Problémy přišly s jarem a v době, kdy začal více sedět. Naštěstí opruzení nebylo nijak velké, ale i tak mě trápilo, zřejmě víc než syna. Co pomohlo? Zase jedině ta univerzální rada: Mazat, mazat, mazat. Rozhodně ne pokožku zadečku vysušovat třeba pudrem!


Je na každé mamince, aby zvolila mast podle svého uvážení. Na trhu je jich velké množství s obsahem různých léčivých látek, proto nezbývá než se na začátku, než zjistíte, co dítěti vyhovuje, vydat cestou pokusů a omylů. Nebojte se, celkem rychle poznáte, která mast či který krém účinkují a pomáhají právě vašemu dítěti. Mého syna některé krémy štípaly, což dával okamžitě najevo pláčem.


Dodnes používám dvě osvědčené značky, a když se někdy náznak opruzení objeví, jen přidám při každém přebalení na vrstvě.


Pokud vaše dítě opruzeniny trápí opakovaně, určitě je také vhodné vyzkoušet různé pleny a přebalovat radši častěji. Hodně se doporučuje i „větrání“, ale když máte zimomřivé miminko a v zimě doma nemáte zrovna tropy stejně jako to bylo u nás, nemůžete dítě nechávat rozbalené nijak dlouho. Proto se mi opravdu nejvíce osvědčilo poctivé mazání, a to můžu doporučit každé mamince.

Vyzkoušejte novinku, kterou nyní testují naše čtenářky se svými dětmi spolu s naší kolegyní Klárou. Těšíme se na její recenzi.  

Naším tipem je PROPANTHEN 365 BABY

Zde je pět hlavních výhod dětské masti PROPANTHEN 365 BABY

 • Pomáhá zachovávat pokožku pod plenkami neporušenou
 • Udržuje pokožku zdravě hydratovanou
 • Rychle regeneruje citlivou a začervenalou pokožku
 • Poskytuje dokonalá každodenní péči
 • Má výhodnou cenu

 

Dětská mast PROPANTHEN 365 BABY

 • Každodenní péče o jemnou dětskou pokožku pod plenkami
 • Rychlá regenerace citlivé a začervenalé pokožky
 • Lehce se roztírá, nelepí a nedráždí
 • Obsahuje D – panthenol 7,5% a oxid zinečnatý

 

Jak se tato mast používá?

Dětská mast na citlivý zadeček vašeho děťátka se díky svému složení dokonale stará o jemnou dětskou pokožku vystavenou mechanickému poškození a pomáhá jí zachovávat neporušenou a zdravě hydratovanou.

Používejte při každé výměně plenky. Vhodná i na ošetření kojením namáhané bradavky.

Složení a účinek masti:

Ochrana

 • Oxid zinečnatý posiluje přirozenou funkci pokožky a chrání před dráždivými látkami

Regenerace

 • 7,5% D - panthenol zvyšuje vlastní proces regenerace pokožky

Hydratace

 • 7,5% D - panthenol  zabraňuje ztrátám vody a hydratuje

Více najdete na www.omega-pharma.cz

Propanthen

Reklama