Doba, kdy sex byl tabu a většina Čechů se o něm styděla vůbec promluvit, je dávno pryč. Zajímavé výsledky přinesl nejnovější průzkum, který se zaměřil na českou populaci a její postelové hrátky. Opravdu ženám na velikosti nezáleží? A jakou polohu má český národ nejraději? To si právě teď můžete přečíst.

df

Z hlediska frekvence sexu si jej až 45 % Čechů dopřává párkrát za měsíc. Sexuálně aktivnější jedinci, kteří si sex dopřávají i více než čtyřikrát do týdne, tvoří pouze 7 %. Další zkoumanou oblastí byla oblíbenost sexuálních poloh.“Nejčastější sexuální poloha, kterou Češi praktikují, je klasická misionářská poloha. Velmi oblíbená je samozřejmě poloha zezadu a na koníčka, říká Adam Durčák, marketingový ředitel sexshopu Růžový slon.

sd

Průzkum se mimo jiné zaměřil i na sebeuspokojování v partnerství. Výsledky ze statistiky ukazují, že 86 % mužů a 45 % žen masturbuje, i když žije v partnerském vztahu. „Při masturbaci ženy dosáhnou orgasmu podstatně dříve, přibližně za 3 až 5 minut, kdežto při sexu zhruba za 20 minut,“ popisuje Durčák s tím, že orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako u mužů. Pokud v sexuálním soužití partnerů panují předsudky, stres, neřešené partnerské konflikty či psychika, velmi často se stává, že žena orgasmu nedosáhne a mnohdy ho předstírá. K tomuto se přiznala většina z dotazovaných žen.

ds

 

Reklama