profimedia-0137104444.jpg
Foto: Profimedia

Píší se roky 2001 a 2004, Anne Hathaway a Julie Andrews oblékají své nejkrálovštější šaty. Ano, jsou to roky, kdy vyšly filmy Deník princezny a Deník princezny 2. Ještě před tím, než tu byly Andy Sachs z Ďábel nosí Pradu nebo Lady Whistledown z Bridgertonových, byla tu Mia Thermopolis a královna Clarisse Renaldi. Televizní hit z počátku 21. století zůstává klasikou, na kterou se rádi podíváme do dnes.

Příběh, ve kterém se mladá náctiletá dívka ze San Francisca dozví, že musí zaujmout místo právoplatného vládce, měl u diváků obrovský úspěch a prahli po pokračování. Ale třetí díl nikdy nepřišel. To se však nyní změní!

Po téměř 18 letech od vydání Deníku princezny 2: Královské povinnosti svitla naděje. Takže než si otřete prach z diadému a začnete hledat letenky do Genovie, pojďme se podívat, co zatím o pokračování Deníku princezny víme. 

profimedia-0094206870.jpg
Foto: Profimedia

Podle The Hollywood Reporter podepsala společnost Disney smlouvu s tvůrci a film je v současné době ve fázi psaní scénáře. Ten mají na starosti opět Aadrita Mukerji a Melissa Stack. Ačkoliv ještě nezačalo natáčení, už se proslýchá, že se k projektu vrátí producentka Debra Martin Chase, která produkovala předchozí dva filmy.

Deník princezny 3 byl v jednání už roky, což v roce 2016 v rozhovoru pro People potvrdil i sám režisér Garry Marshall. Tehdy se zmínil, že o filmu mluvil i s herečkou Anne Hathaway. Tehdy byla však těhotná, a tak se rozhodli počkat.

Protože je tvorba filmu teprve v začátcích, zatím není potvrzené obsazení. V rozhovoru pro Entertainment Tonight se Anne Hathaway vyjádřila, že by se do Deníku princezny 3 ráda vrátila a také by opět chtěla spolupracovat s Julií Andrews. Mezi další herce, kteří v minulosti uvedli, že by se chtěli vrátit, patří Chris Pine, Heather Matarazzo a Mandy Moore.
 

Zdroje: Elle, The Hollywood Reporter, People, Entertainment Tonight, US Weekly