Soudkyně vyhověla Pavlu Opočenskému, který požádal o podmínečné propuštění po uplynutí poloviny trestu.
Opočenský tak dnes 11. května opustil věznici ve Všehrdech na Chomutovsku, kde si odpykával trest za pohlavní zneužívání mladých dívek.
Podmínkou předčasného propuštění byla přísná kázeň během tříletého trestu. Tu sochař neporušil a od vedení věznice navíc získal výborné hodnocení.
Za pohlavní zneužívání byl Pavel Opočenský odsouzen již v roce
Pohlavně zneužívaným dívkám bylo ve většině případů méně než patnáct. Pavel Opočenský je však toho názoru, že se nic podobného opakovat již nebude.
Nový komentář
Komentáře
Meander: To jsem nezažila, to máš pravdu. Já totiž zákony neporušuji. Každý, kdo se neřídí zákony, musí očekávat možný trest.
r1911: Trest je samotné odnětí svobody. Kdo nezažil, nepochopí.
Tyjo, vystudovat v arestu? To je dobrej nápad. Jídlo, ubytování zadarmo a spousta času na studium.
Vivian: Jasně, být ve vězení není žádné terno. Ale už to je o něčem jiném než kdysi. Dříve se toho všichni děsně báli a když už se tam dostali, tak museli makat ve prospěch státu nebo spláceli dluhy a tak. Jaké procento trestanců dnes ve věznicích pracuje? Většinou ti, kterým záleží na dobré pověsti nebo ti, kteří by se tam jinak nudili. Když tam něco vystuduješ, nesmí ti pak do závěrečných papírů psát, že to máš vystudované tam. Mají spoustu možností využití volného času - od cvičení, přes televizi, tělocvičny atd. Ale uznávám, že jinak by tam asi úplně zblbli, ale přece jen se tam snad chodí za trest,ne?
r1911: jestli je to tam takový bájo, tak proč se tam lidem tak strašně nechce
Hysteria: tobě ho ukázal?
Právě ho ukazovali ve zprávách. Byl usměvavý, opálený a ještě říkali, že se do věznice vrátí ještě kvůli závěrečné zkoušce - vyučil se tam obráběčem kovů. Prý se zapojoval do tamních aktivit. Evidentně tam nouzí netrpěl.
Jeho ženou bych ale být nechtěla, vadila by mi představa, že ho lákají mladé holčiny.
Už zase bude moci jít na Prahu 2 ukazovat penis školačkám!
Teď už si dá stopro pozor a vždycky zkontroluje občanku, aby jim bylo aspoň těch čerstvých patnáct
Tak to už pro mě dávno není aktuální
Všechny holky to s ním dělaly dobrovolně. Kdyby šlo o holčičky, které by byly moc mladé a byly k tomu donuceny, tak bych ho zavřela na drahně let. U některých holek se strašně špatně odhaduje věk, tím se ho ale nechci nějak zastávat, to je jen konstatování.
Suzanne:
tak nějak, když jsem je některé viděla u toho soudu a pak ještě v nějakém pořadu s ním, tak na mě ani jedna nedělala dojem, že by nevěděly, co činí, spíš naopak
Když vidím některý holčičky, co vypadají na dvacet a naprosto s rozmyslem provozují sex, tak mám pocit, že ten trest je jen formalita. Být to za deset let (pokud se uzákoní "zralost" ve 14), tak už by ani nebylo za co trestat.