Vévodkyně Kate versus princezna Sophia

Bílé šaty s krajkovým vrškem od značky Self-Portrait si poprvé oblékla vévodkyně Kate v roce 2016 u příležitosti premiéry snímku Kocour Bob o bývalém narkomanovi, kterému změní život zraněná toulavá kočka. Kate zvolila červené doplňky a všechny překvapil na vévodkyni docela odvážným rozparkem, který končil v půlce stehna. Švédská princezna Sophia se slavnostní večeře v roce 2019 zúčastnila ve stejném modelu jako britská vévodkyně. Kabelku a lodičky ovšem zvolila stříbrné.

62becebcca386obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Vévodkyně Kate versus princezna Madeleine

Britská módní návrhářka Jenny Packham patří k těm, které má vévodkyně Kate nejradši a její šaty nosí velmi často. V zelené róbě s krajkovými detaily vyrazila například na slavnostní večeři u příležitosti olympijských her v roce 2012. A model znovu zopakovala v roce 2018. Ukázalo se, že podobný vkus má také švédská princezna Madeleine, která stejné šaty – pouze v jiné barvě, oblékla v roce 2013 na New York Green Summit. Pod lehkou látkou navíc v té době schovávala těhotenské bříško.

62bed07c4bdfcobrazek.jpg
Foto: Profimedia

Vévodkyně Kate versus princezna Beatrice

Smaragdové třpytivé šaty značky Vampire’s Wife oblékla vévodkyně Kate v roce 2020 při návštěvě Irska. A nebylo to naposledy, před pár dny se ukázalo, že v nich zapózovala i na oficiální portrét s princem Williamem. Vzala si k nim brož půjčenou od královny Alžběty II. a perlový náramek a náušnice po princezně Dianě. V tomto případě byla ovšem první, kdo si šaty oblékl, britská princezna Beatrice. Vzala si je v roce 2019 na The Dior Sessions book launch. Šaty nebyly zcela totožné, ale lišily se v několika drobných detailech. Beatrice je měla přepásané páskem a také volánek na spodní části začínal výš než u Kate. 

62becf68a7427obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Charlene versus královna Maxima

Jako dámy v rudé se převedly monacká princezna Charlene a nizozemská královna Maxima. Overal od značky Valentino na jedno rameno si první oblékla Charlene v roce 2015 na galavečer Červeného kříže v Monte Carlu. Maxima ji následovala v tomtéž roce, ale overal oblékla trochu jinak. Mašli si místo na jedné straně zavázala kolem krku. Obě varianty vypadaly dobře a obě blondýnky působily svůdně, ale elegantně zároveň. 

62becfca0f4b4obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Mette-Marit versus princezna Mary

Další šaty jsou důkazem, že i členky královských rodin někdy sáhnou do levnější konfekce. Model na snímcích totiž měla v nabídce značka H&M. Norská korunní princezna Mette-Marit sáhla po černé variantě u příležitosti akce v hotelu Plaza v roce 2014. Šaty doplnila růžovou minikabelkou a béžovými lodičkami. Dánská princezna Mary je zvolila v roce 2016 u příležitosti módního summitu. Aby i ona trochu fádní černou ozvláštnila, vybrala si k nim výrazné žluté lodičky. 

62bed043665efobrazek.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Townandcountrymag, Hello Magazine, Honey Nine, Hola, Hello Magazine, Elle, Vogue

Čtěte také: