Ve zprávách se objevila informace o osmiměsíčním miminku, které bylo nalezeno na zemi v jedné Pražské ulici a jehož matka byla nalezena o 200 metrů dál v silně podroušeném stavu. Matku převezli na záchytku a dítě do nemocnice, ale o 48 hodin později byli opět zpolu. Co si o této situaci myslíte?

Plačící osmiměsíční holčičku našla pražská policie ležící na ulici v sobotu odpoledne. Dítě mělo špinavé oblečení, ruce a tvář a tak jej policisté zabalili do izotermické folie a nechali záchrankou odvézt do nemocnice. Matka dítěte v sedě plakala přibližně 200 m od tohoto místa a vzhledem k opilosti nebyla schopna komunikovat, ani se podrobit dechové zkoušce.

Před jejím převozem policisté zjistili, že je na ni vydán i souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Přesto jen po 48 hodinách jí byla malá dcerka znovu vrácena a svěřena do péče s tím, že odbor sociálně-právní ochrany dětí Prahy 9 neshledal důvody pro odebrání dítěte.

Jaký máte na tuto situaci názor vy? Bylo šťastné rozhodnutí navrátit dítě zpět do péče matce a ještě navíc tak rychle?

Více o celé kauze se dozvíte na těchto serverech:

BLESK: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/305559/matka-se-opila-dite-nechala-lezet-na-ulici-marusku-ji-vratili-za-48-hodin.html

TN.CZ: http://tn.nova.cz/clanek/miminko-ktere-opila-matka-nechala-na-chodniku-je-zpet-u-rodicu.html

NOVINKY.CZ: http://www.novinky.cz/krimi/362990-policiste-nasli-na-zemi-opustene-miminko-matka-byla-opodal-opila.html

IDNES.CZ: http://praha.idnes.cz/opila-matka-nechala-dite-samotne-na-ulici-ffa-/praha-zpravy.aspx?c=A150301_141850_praha-zpravy_kol

mimino

 

Reklama