Dobrý den vám všem u PC.

Dnešní téma na Ženě-in jsme nedávno probírali  s přáteli na dovolené u táboráku. Byl pěkný a teplý červencový podvečer, táborák hořel, po vydatném občerstvení opečených klobás a pití se zpívalo. Začínali jsme Táboráku plápolej ..a u poslední písničky Nalejvaj se pupence... se kamarád zeptal:
"Tak jak a kdy jste začali chlastat? Pochlubte se!"
Otevřeli jsme další láhev vína, pak další a jak jsme otevírali další a další, jazýčky se rozvazovaly.
"Ty, Věro, proč piješ tak málo? Stydíš se nebo máš zdravotní problémy?"
Smích ostatních.
Tento kamarád zná moji poslední opičku, co opičku, přímo lidoopa s oknem či výkladní skříní. Je dobrák, nepodrazil mi nohy. A já spustila o své první opičce :-).

Když mi bylo asi 4,5 roku, vdávala se moje sestřenice. Celá naše rodina byla na svatbu pozvaná a já šla za družičku. Byla jsem krásné děvčátko jako růžička. Bílé šatičky, bílé punčošky, bílé botičky a na hlavičce věneček z pomněnek.

Obřad proběhl bez komplikací. Svatební matka se toho až děsila. Nestane se něco zlého nepředvídatelného? Když nás cirka 60 lidí přišlo ke stolům, na kterých bylo již vše přichystané včetně přípitku, kdosi měl nápad se ještě vyfotit prý ve střízlivém stavu.

Hemžení, mumraj... A já zvědavé děcko nakukovala na stoly. Copak to mají v těch zvláštních skleničkách? To jsem doma ještě nikdy neviděla. Vylezla jsem na židli, natáhla ručenku po skleničce a usrkla. Bylo to dobré, slaďounké a šup s dobtůtkou do bříška. Hmm, vedle stála stejná sklenička a plná. Je v ní taky dobrůtka? Byla. A tak jsem koštovala, ale až do dna. Práci jsem odváděla již tenktát kvalitní. Pak mi bylo tak krásně, chtělo se mi spát...

Na stolech byly bílé ubrusy téměř až na zem a já si zalezla jako správný alkoholik pod stůl. To aby na mne snad nebylo vidět jak jsem ničila nepřítele alkohol. Zavřela oči a stal se ze mne andílek......

"Kde je družička Věrunka?" ( to je z vyprávění mojí maminky)
"Proboha,kde je to dítě?", volali ostatní.
Focení nefocení střízlivých se změnilo v hledání děvčátka.
Statek, kde se konala svatba, stál blízko lesa. Svatební oběd chladl, prázdných skleniček si nikdo nevšiml, všichni hledali ve stodolách, stájích...

Otec svatby si vzpomněl na hajného, že má dobrého stopaře.
"Azore,hledej!"
Azor zalezl pod stůl, štěkl. Byl klid.
"Azore, co tam děláš?"
Nadzvedli ubrus a malá alkoholička sice spala jako andílek, ale šatičky nebyly bílé a nažehlené...

Když jsem skončila s vyprávěním a podívala se po ostatních, pochopila jsem, že to byla pohádka mládí a oni mi ji potvrzovali svým chrupáním. Byli společensky unaveni. Kolem dokola byly prázdné láhve a já co by střízlivačka je začala potichu sbírat a uklízet. Není lepší poslouchat toho druhého a také si "líznout"?

Tak někdy zase naviděnou u alkoholového opojení :-).
arjev


Děkujeme za krásný a snivě romantický příspěvek :).

My jsme s bráškou takhle opili sestřičku, když moc plakala a nechtěla nás nechat spát :). Máma se pak divila, proč tak pěkně spinká... Dokud si nepřičichla k dudlíku :).

Jaká byla Vaše první opička, ženy-in? Pochlubte se s ní na redakce@zena-in.cz!

Reklama