Hezký den!!
Posílám příspěvek do dnešního „černého" tématu.

Na vesnici bylo dříve úplně normální, že děti chodily do místní hospody pro limonády a lahváče piva pro tatínky, dědy a třeba i maminky a babičky! Zato jsme si mohly koupit žvejku Pedro, tyčinku Artemisku anebo Tatranku.

Samozřejmě malé děti se stydí a jít kolem štamgastů, kteří tu vysedávali snad celé dny bez přerušení, nebyla žádná projížďka na kolotoči. Ale co bychom pro nějaký ten mlsek neudělaly?

Navíc - v naší hospodě měli opici! Ne tu obyčejnou opileckou, ale opravdickou, živou, skákající, s ocasem a zuby! Jednou se ale rozkřiklo, že opice pana hospodského někoho pokousala. Přemístila se z lokálu pod střechu, kde jsme ji často všichni viděli z venku, jak vykukuje z okénka a dělá všelijaké opičárny.

Nám dětem bylo všechno jasné – polykaly jsme hrůzou a začaly si povídat hrůzná fakta: „Ta opice přece klidně může vyskočit! Po stromech leze normálně a zeď jí neudělá žádné problémy. Půjdeme pro limči, ona nám skočí na hlavu. Fůůůj! Začne drápat, rvát nám vlasy, vydloubne nám oči, rozkouše nám nejdříve obličej a pak všechno další. Třeba nás i sní! A nikdo ji nepřemůže, protože je opravdu zlá!“

Začalo vymlouvání, že do hospody prostě nesmíme, protože rodiče by určitě nepochopili, že stezka odvahy se nemusí podařit, když ta opice opičatá útočí hlavně na děti!

Krásný den všem ženám-in přeje

Margaretka 


Díky za hezkou vzpomínku. To mohlo být dobré „vzrůšo"! Jen doufám, že to s chudákem opicí dobře dopadlo a že nedoplatila na něčí předsudky.
Reklama