Při sobotním vyhlášení první tři místa totiž obsadily žen. Královnou se stala fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková a i na dalších místech se letos umístily ženy. Druhá byla sjezdařka a úřadující mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská, třetí oštěpařka Barbora Špotáková.
Dvě z nich se však vyhlášení nemohly zúčastnit, Martina Sáblíková se v té době radovala z bronzové medaile, kterou získala na ME na vícebojařském šampionátu v Rusku, a Šárka bojovala ve Slovinsku o další body do světového poháru. Obě vzkázaly, že je moc těší, když svými výkony přesvědčily natolik, aby nechaly své mužské kolegy za sebou.
Galantně se projevil desetibojař Roman Šebrle, kterému jeho „bramborová medaile" prý moc nevadí, protože napřesrok už prý může být vše jinak.
Příští rok to musíme napravit, ve sportu je to prostě tak, že ne vždy vyjde všechno, jak by člověk chtěl. Ale není to moc dobrá vizitka pro nás muže," přiznal a dívkám, které nad ním zvítězily, upřímně popřál mnoho sil do dalšího sportovního klání.

Zdroj: agentura Korzo

 

Reklama