Dobrý den a krásný víkend přeje Baronka :-)

Krásné články o chlapech cestovatelích a baličích a taškosbíračích mne přiměly k tomu, abych se s vámi podělila o zkušenost svých přátel, kde v rodince je úplně jiný druh tatínka :o)

Rodinka má rodiče a dětičky, chlapce a dívku a všichni rádi cestují, jako spousta z nás. Musím uvést, že bydlí na sídlišti, které je maličké, má dlouhatánskou ulici a pokud se tam chce otočit nějaké auto, musí dojet na konec do slepé a tam se vytočit.

Jedno léto tatínek zaplatil dovču do Španělska a cesta měla být lůžkovým autobusem, nástup v okresním městě vzdáleném cca 12 km.

V předvečer maminka dobalovala věci, kontrolovala kufry,  tatínek chystal svačiny a jídlo na cestu  -  zkrátka proviant,  dětičky  vzorňáci už běhaly se šnorchlíkama na hlavě a v ploutvích po koberci... všechno fajn, v pořádku,  pohoda, sranda, idylka před dovčou a před móóóóóřem :o)

Ráno však kolektivně zaspali, a to nastal pravý chaos - extra čurbes, řev, pláč, hysterie,  ploutve lítaly luftem, děti vzorňáci ječely, že jsou prázdniny v tahu, maminka měla záchvat, že jsou prachy za dovolenou v tahu, třískala budíkem a hulákala,  proč ten krám nezvonil, co teď??!! A odjezd za 15 minut z 12 km vzdáleného okresního města - katastrofa!!!!!

Tatínek však lítal v pyžamu po kvartýru a řval na děti - dejte sem fixy a rychle a velkej papír! Fixem napsal na velký papír STOP a v pyžamu a pantoflích s papírem, bez dokladů utíkal k autu a jel jako o život na státní silnici ve směru, kudy měl jet zájezdový autobus. Škodovka řvala, jiskry z ní lítaly - tatínek dohonil autobus a troubil, co to šlo, a mával v tom pyžamu s tím papírem STOP na autobusáka. Celé osazenstvo zájezdu bylo rázem u oken, co to je za magora....

Pan řidič autobusu však zastavil, tatínek zkřížil škodovkou silnici a uprosil ho, aby jel s ním k nim domů pro manželku a děti. Autobusák opravdu jel a v té nudli ulici na malém sídlišti už čekala narychtovaná maminka s dětmi a zavazadly a dovolená byla skvělá a celý zájezd jim říkal Stopaři:o)

Tak některé tatínky je třeba před dovčou přidusit, ale tohohle nééé, tenhle dovedl rodině autobus až pod nos :o)

Baronka z Kratihájů

Milá Baronko, díky za zpestření pracovního dne. Krásně napsané, barvitě vylíčené....Opravdu jsem se od srdce zasmála.

A co vy? Máte také nějaké podobně vyvedné příhody? Sem s nimi!

redakce@zena-in.cz


Reklama