Pokud věříte na vliv měsíce na hojení ran, pak si určitě se zájmem přečtete příspěvek od čtenářky s nickem átéčko. Když si nechala odstranit první znaménko, byl měsíc zrovna v úplňku a rána se špatně hojila.

Jako dítěti se mi pihy nedělaly, takže mně se pihy líbily. Připadaly mi roztomilé, když je vytáhlo jarní sluníčko.

Co mi ale nepřipadalo roztomilé nikdy, jsou znaménka. Na obličeji bych je opravdu nesnesla. Měla jsem jedno větší, bylo na místě docela ukrytém a několik menších a na doporučení lékaře jsem se objednala na soukromé plastické chirurgii.

Bohužel jsem tehdy netušila o působení měsíce na hojení ran. Vybrali pro mě termín, jak jsem se později dočetla, opravdu nejhorší den v roce. Měsíc v úplňku a měsíční znamení ovlivňovalo zrovna kůži. Znaménko vyoperovali, ale když jsem přišla na převaz, řekli mi, že jsem zřejmě alergická na šicí materiál. Tělo nechtělo ani vidět nitku, kterou byla rána sešitá. Příště mi řekli, že jsem alergická na lepidlo náplasti, která naopak k ráně velice přilnula. Nebudu popisovat dále, co se dělo, ale nakonec se rána přece jen zahojila. Zůstala sle jizva, jakoby mě pokousalo nějaké vzteklé zvíře.

Po téhle příhodě si vybírám dny, kdy měsíc ustupuje, couvá. Možná je to jen pro můj pocit, ale po žádném dalším odstanění znaménka jsem už nikdy problém neměla.

átéčko

To je zajímavá teorie, ale myslím, že funguje jen na citlivější osoby. To by se fázemi měsíce musely řídit všechny oprace a to asi není možné

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in? Věříte na vliv měsíce při hojení ran? Jak jste na tom vy? Budete si po přečtení tohoto příspěvku hlídat termíny operativních záktoků? Myslíte, že by to mohlo mít vliv i na vás? Napište nám svůj názor do diskuze, nebo příspěvek na dnešní téma na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama