Protože se zajímáme o moderní medicínu a chirurgii v oblasti očních vad a jejich řešení, oslovili jsme s několika dotazy paní doktorku MUDr Petru Teplanovou, pacientku, která se rozhodla jít na zákrok NeoSMILE 3D na oční klinice Duovize.

NeoSMILE 3D: Odstraní dioptrie s doposud největší přesností

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d/.

Jak jste se dozvěděla o této operaci?
V oboru oftalmologie pracuji téměř 9 let a konkrétně o tomto typu operace NeoSmile 3D jsem se dozvěděla na odborném oftalmologickém kongresu a v odborných časopisech. Další informace mi poskytla přímo operatérka, paní primářka Lucie Valešová z oční kliniky Duovize. 

Neovize

Jaké jste měla vady očí a kolik je vám let?
Brýle na dálku jsem začala nosit ve 12 letech a vada se postupně zhoršila až na -2,75 a -3,5 dioptrií na dálku, tedy na každé oko jinak. Laserovou operaci jsem podstoupila ve věku 33 let.

Myslíte si, že je operace NeoSMILE 3D bezpečná?
Ano, skutečně si myslím, že typ operace Neosmile 3D je bezpečná operace, protože pracuji jako oční lékařka a v případě pochybností nad výsledkem a případnými komplikacemi bych operaci nepodstoupila.

Jak operace probíhá, jaké jste při ní měla pocity?
Zákrok trvá přibližně 6 minut a probíhá v klidu, chirurg informuje, v jaké část výkonu zrovna jsme a kolik vteřin ještě zbývá, celkově bych hodnotila jako zcela snesitelný a naprosto klidný výkon, o bolesti nemůže být vůbec řeč.

Mohla byste srovnat stav „před“ a „po“?
Každý, kdo nosí nebo nosil kontaktní čočky ví, jak vypadá balení na dovolenou, vlastně kamkoli na cestu - mám dost párů kontaktních čoček? Co když se mi nějaká přetrhne? Kolik roztoku s sebou? Co když budu v zakouřeném prostředí a budou mě pálit oči? Mám dostatek umělých slz? Pro nositele brýlí problém, zda se vejde obruba například pod lyžařské brýle nebo jak s plaváním? Mlžení brýlí také jistě všichni znají.  Tohle všechno po operaci zmizelo... Hned druhý den jsem byla schopná řízení auta a to s výrazně lepším zrakem, než předtím i s čočkami nebo brýlemi. Stále si uvědomuji pozitiva, co mi operace přinesla. Vstát v noci k dceři a nehledat brýle je jedno z obrovských pozitiv:-)

Neovize

Jak se nyní cítíte? Doporučila byste ostatním stejný zákrok?
Cítím se svobodně a není to nadsázka. Finanční stránka je také nezanedbatelná, ušetřím za čočky a roztoky, ev. brýle. Zákrok doporučuji všem a sama lituji, že jsem ho nepodstoupila dřív.

Pro koho je metoda NeoSMILE 3D vhodná:

  • pro pacienty s vyššími dioptriemi do dálky
  • pro fyzicky aktivní jedince
  • se stabilní dioptrickou vadou (alespoň dva roky se vada nemění)
  • s vyššími dioptriemi do dálky (od – 3 do – 10) nebo astigmatismem

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d/.

Zákrok NeoSMILE 3D  provádí pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize.  Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz.

Reklama