Simona prožívala spokojené manželství, po porodu ale s manželem začala řešit potíže v sexuálním životě. Po porodu dvou dětí to „nebylo jako dřív“. Nakonec se rozhodla vyhledat odbornou pomoc a podstoupit omlazení intimních oblastí. Dnes je opět spokojená, lituje jen toho, že pomoc odborníků nevyhledala dřív.

Téměř polovina dospělých žen středního a vyššího věku se trápí s problémem, se kterým se často ostýchá svěřit i nejlepší kamarádce. Jít k doktorovi? Nemožné! Ale to je právě chyba! Právě tam by našly uspokojivé řešení. Třeba jako devětatřicetiletá Simona, matka dvou dětí, která žije ve spokojeném manželství, tedy žila až do porodu druhého syna. „Při sexuálním styku jsem pak neměla já ani manžel uspokojivý sexuální prožitek. Já jsem prakticky nic nepociťovala a manžel se mi svěřil, že jsem ´dole´ hrozně volná. Přisuzovala jsem to krátké době po porodu a doufala, že se všechno samo upraví. Nic takového se ale nestalo a nespokojenost v sexuálním životě stále přetrvávala.“ Nejdříve tedy začala na internetu hledat příběhy žen se stejným problémem; s tím se ale nespokojila – vyhledala si informace o zdravotnických zařízeních, které se těmito potížemi zabývají, a vybrala si kliniku, kde by chtěla zákrok podstoupit.

operace

Vše je možné vyřešit, stačí mít odvahu

„Po konzultaci a vyšetření u plastického chirurga MUDr. Petra Píchy v pražském GynCentru mi pan primář doporučil podstoupit plastiku intimních partií. Po dohodě s manželem jsem zákrok s určitými obavami operacepodstoupila,“ popisuje Simona. Pan primář k tomu dodává: „Při vyšetření jsem zjistil, že se po porodu špatně zhojil nástřih, kde je takzvaný ztrátový defekt tkáně ve vchodu poševním. To má za následek výrazné zvětšení průměru vstupu do pochvy. Nakonec jsem pacientce doporučil rejuvenaci neboli omlazení genitálu. Výkon spočívá v zúžení pochvy, plastické úpravě vchodu poševního a plastice hráze. Operace trvá kolem jedné hodiny a probíhá v celkové narkóze.“

„Zákrok proběhl zcela bez problémů,“ konstatuje Simona. „S obavami jsem očekávala, že budu mít bolesti dlouhou dobu po operaci. K mému překvapení jsem si o léky na bolest řekla jen první noc po operaci, potom už nebyly třeba. Po necelých deseti dnech jsem ani nevěděla, že jsem nějakou operaci absolvovala. Jen při sezení jsem musela být opatrná. Hodně mi pomohlo molitanové kolečko na sezení. Na kontrole mi pan primář řekl, že se vše hojí velmi dobře, a po druhé kontrole po šesti týdnech po operaci mě pustil ´do života´. První milování muselo být opatrné, ale potom šlo všechno výborně. Spokojená jsem já i manžel. Jen mne mrzí, že jsem se neodhodlala dřív a zbytečně se tak dlouho trápila. Vše je možné řešit, jen mít odvahu a najít tu správnou kliniku,“ radí ostatním ženám.

Další informace o intimních plastikách naleznete na www.gyncentrum.cz

Reklama