Pokud jste se rozhodli řešit svůj problém s křečovými žilami, které vás trápí jako mne, je dobré se objednat k odborníkovi na vyšetření. Já sama mám problém víc než 15 let, a protože byly mé problémy spíš „kosmetického“ rázu, dlouho jsem křečové žíly neřešila. Až nyní.

 

nohy

S klinikou plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic, vedené lékaři Kufou a Prosem, kde začali před nedávnem řešit také křečové žíly, a to nemodernějším způsobem - laserem, pro vás připravujeme zajímavé články a reportáž z operace. O laserovém řešení tohoto problému jsme vás informovali ve článku Laserová operace křečových žil je šetrná a téměř bezbolestná.

Protože probíráme téma křečové žíly detailně, přišlo nám do redakce od vás, čtenářek, několik shodných dotazů. Zajímalo vás, co se děje v noze, když se nemocná žíla odstraní - ať už zatavením nebo chirurgicky. Nebude v noze žíla chybět? Zeptala jsem se tedy cévního chirurga, Petra Štieglera, který v pražské Perfect Clinic tyto operace provádí a který mne osobně vyšetřoval, jak to tedy s těmi nemocnými žílami je.

Perfect clinic

Jeho odpověď si můžete přečíst zde:

„Předně je potřeba zdůraznit, že varikosně změněná žíla je navždy a nevratně funkčně a tvarově poškozená a je tedy v končetině trvalým zdrojem potíží ať již jen vizuálních nebo i funkčních. Proto je odstranění žíly nebo její „zatavení „ laserem žádoucí pro odstranění potíží a poškozená křečová žíla v končetině „nechybí „. Krev je po operaci z končetiny odváděna cestou hlubokého žilního systému a ostatních nepoškozených povrchních žil. Tyto žilní systémy jsou navíc mezi sebou navzájem na mnoha místech propojeny.

K problematice povrchní žíly uzavřené laserem - tato žíla je v podstatě „zatavena „ a poté postupně po svém uzavření prodělává vazivovou přeměnu a vstřebání. Pokud byla poškozená a byla zdrojem nárůstu žilního tlaku v končetině ( toto vždy zjišťujeme ultrazvukovým vyšetřením), pak samozřejmě nechybí, ale přesně naopak. Její funkci poté přebírají ostatní funkční povrchní žíly a hluboký žilní systém,“ říká Petr Štiegler, cévní chirurg.

Skvělé výsledky a téměř bez bolesti
Laserová operace má oproti té klasické mnoho výhod. Jde o velmi šetrný ambulantní zákrok, který nebolí a má jen minimum možných pooperačních komplikací. Pacientům stačí nosit kompresní punčochy jen zhruba 2 týdny, oproti 6 týdnům po běžném chirurgickém zákroku. „Při operaci se netvoří žádné větší krevní výrony a celkový estetický výsledek je velmi dobrý,“ konstatuje Petr Štiegler. Pacienti mohou po výkonu prakticky okamžitě chodit, nejsou omezeni při běžných pohybových a pracovních aktivitách, výkon nevyžaduje pracovní neschopnost.
Více informací na www.perfectclinic.cz a na http://www.perfectclinic.cz/cevni-chirurgie-operace-krecovych-zil/

Již jsme uveřejnili

Reklama