Opepřete si život, a to doslova. Při tom vánočním nicnedělání a množství jídla, které jsme zkonzumovali, je čas vytrávit a připravit se zase na konzumaci silvestrovských chlebíčků. A právě takový pepř nám může značně ulevit. Usnadňuje totiž trávení jídla, má lehce dezinfekční účinky a také působí proti nadýmání.

Původ

pepř

Pepř pochází z jižní Indie a do Evropy ho jako první přivezl Alexandr Veliký. Běžně se používal ve starém Římě, kde šlo již tehdy o velice žádané a drahé koření. Dokonce při obléhání města barbary zaplatili Římané obrovské výkupné ve zlatě, stříbře a pepři. Se starým Římem však skončila i dostupnost orientálního koření v Evropě.
Poté na delší dobu obchod mezi Evropou a Asií upadl, až v dobách cestovatele Marka Pola, ve 13. století se opět rozběhl. A do Evropy se vrátil i pepř.

Druhy pepře

Černý pepř

Získává se otrháním hroznů s ještě nedozrálými plody pepřovníku v době, kdy začínají lehce červenat. Pak se suší na slunci, až ztmavnou a jejich slupka se zcvrkne. Nevyžadují už žádnou další úpravu.

Zelený pepř

Jde také o nedozrálé, ale ještě plně zelené bobule, které se pro zachování barvy, aroma a měkké konzistence nakládají do octa nebo soli. Zelený pepř je velice oblíbeným kořením gurmánů.

Bílý pepř

Získává se z úplně dozrálých kuliček, jež se namáčejí a odlupováním se zbavují změklé tmavé slupky. Pak se suší na slunci tak dlouho, až se vnitřek plodů co nejvíce vybělí. Bílý pepř má znatelně jemnější chuť a není tak štiplavý, jako černý pepř.

Využití v kuchyni

pepř

Pepř se používá mletý, drcený nebo celý.
Mletý najdeme snad v každém jídle po celém světě, přidává se do polévek, omáček, na zeleninu i na maso. Drcený pepř se často používá na přípravu masa, steaků a ryb. Větší kousky pepře mají výraznější a sytější aroma, které se pomalu uvolňuje do masa.
Celý pepř je velmi tvrdý, proto se používá většinou na aromatizaci, hodně do vývarů, omáček, při nakládání zeleniny nebo uzenin, při vaření rýže nebo luštěnin. Pokud ho ale rozkousnete, nic se nestane. Naopak.
Pepř se velice dlouho přidával také do perníků, vyrábí se i vynikající čokoláda s pepřem, pepřem se ochucují alkoholické i nealkoholické nápoje.

Pepř – nezbytná součást nápoje lásky

Typickým účinkem pepře na náš organismus je stimulační působení, proto je považován za přírodní afrodiziakum. Pepř stimuluje krevní oběh, zvedá krevní tlak a tím i zásobování orgánů živinami a kyslíkem. Vyvolává v nás pocit přívalu energie a zbystření smyslů. Všeobecné zlepšení prokrvení orgánů zároveň zvyšuje citlivost na podněty a může tak posílit i  požitek při stimulaci některých z nich. Díky tomu se pepř dostal na seznam koření do nápojů lásky. Za afrodiziakální nápoj se díky obsahu pepře považuje i např. známý koktejl, zvaný Bloody Mary, kterému holdují hlavně muži.

Opepřete si život

Při tom velkém množství jídla, které jsme zkonzumovali v uplynulé sváteční dny, nám může právě pepř značně ulevit. Silice obsažené v tomto ostrém koření stimulují produkci slin a trávících šťáv, urychlují a usnadňují trávení jídla a povzbuzují také chuť k dalšímu. Třeba právě k následujícím silvestrovským chlebíčkům. Také pokud pepř přidáte např. k tučnému či jinak těžce stravitelnému pokrmu, pomůžete se tak vyhnout pocitům těžkosti v žaludku a pomalému trávení. Zároveň má pepř lehce dezinfekční účinky a působí proti nadýmání.

Opepřete si Silvestr sklenkou Bloody Mary.
Opepřete si celý nový rok!

použitý zdroj: www.korenikralu.cz

Reklama