Všude kolem sebe slyšíme, jak je opalování nezdravé. Hrozí nám rakovina kůže, předčasné stárnutí, vrásky, pigmentové skvrny. Nic hezkého, řekneme si, ale sotva se oteplí a přijde doba odhalování, zatoužíme po zlatavé kůži. Nebo ne? Dejme o tom dnes řeč.

slunce

Patříte do kategorie rozumných, které se slunci vyhýbají, nebo se bez opalování  neobejdete?

Když dovolíte, sama jsem si nás ženy podle přístupu k opalování rozdělila do tří základních skupin.

Bledule

Do této kategorie patří ženy, které:

  • se špatně opalují a nezbývá jim nic jiného než svou bílou pleť vyhlásit za přednost.
  • mají ze slunce panickou hrůzu, a tak se natírají krémy s nejvyššími ochrannými faktory, paprskům se vyhýbají jak čert kříži a dermatologové je dávají za příklad.
  • jsou na svou porcelánovou pleť pyšné a opalování považují za „sprosté“ a nemoderní

Snědule

Do této kategorie patří ženy, které:

  • jsou od přírody snědé a nic pro to dělat nemusí
  • musí mít v každém ročním období pokožku jak mulatka. Bílé proužky od plavek jsou u nich zcela nepřípustné, takže se v létě poctivě smaží (pokud možno nahé) a svůj dokonalý bronz pravidelně přiživují  v soláriích

Strakatice

Do této kategorie patří ženy, které:

  •  jsou něco mezi bledulemi a snědulemi, nikdy nemají jednotnou barvu
  • na první pohled dělají dojem, že jsou opálené (většinou je to obličej a ruce), ale zbytek těla je bílý jak ředitel vápenky.
  • jsou tzv. sezonní „opalovačky“. Opalují se většinou neplánovaně při sportu, práci na zahrádce nebo při pobytu na zahrádce restauračního zařízení. Zbytek těla barevně „dolaďují“ při letní dovolené nebo samoopalovacími přípravky.

Určitě existují i různé podskupiny, ale myslím, že pro naši představu budou tyto tři stačit. Pokud se ale odmítáte zařadit, nic vám nebrání v tom, abyste si sama popsala vlastní kategorii.

Ke které výše jmenované máte nejblíže vy, milé ženy-in? Chytáte rády bronz? Jakým způsobem? Na slunci, v soláriu, nebo pomocí kosmetiky? Kde se hodláte opalovat letos? Pojedete k moři? Musíte mít vždycky „podklad“, když jedete na dovolenou? Co děláte pro to, abyste se opálila „zdravě“?

Kdy a kde jste se opálila nejvíc? Soutěžíte s ostatními ženami a chcete být nejtmavší? Mění se „věkem“váš vztah k opalování?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat slušivý slamák a opalovací přípravky!

Reklama