Jedním ze symbolů léta a v poslední době i moderního trendy vzhledu je opálená pokožka. Jenže řada lidí, kteří si hojně dopřávají slunečních paprsků nebo solárium, podceňují komplexní péči o pleť a pokožku. Většinou se spokojí s tím, že se před opalováním a v jeho průběhu natřou krémem či olejem s ochranným faktorem. „Jenže při delším opalování naše pokožka velmi trpí - vysušuje se a díky tomu se na ní více tvoří vrásky a kůže rychleji stárne. Proto je vhodné při opalování, ať už sezónním nebo i celoročním, věnovat pokožce celého těla větší pozornost a komplexní péči,“ říká Adéla Zrubecká ze společnosti Nobilis Tilia, která je předním českým výrobcem přírodní a bio aromaterapeutické kosmetiky.

Po slunění je nutné pokožce dodat vláhu a obnovit ztracenou pružnost. Tělový a masážní olej neutrální Karité obsahuje bambucké máslo, které se tradičně používá v péči o vysušenou, suchou nebo popraskanou pokožku. Olej také regeneruje, takže je ideální ho použít po slunění či jako ochranu při koupání ve slané vodě.

NobilisPři spáleninách způsobených sluncem je nejrozšířenějším pomocníkem D-panthenol, který se velmi dobře vstřebává do pokožky. Nobilis Tilia nabízí koncentrát D-panthenolu, který je rozpustný ve vodě. Pro zklidnění sluncem podrážděné pokožky je vhodné použít Květovou vodu levandulovou, která také účinně zchlazuje při přehřátí. Obklady z levandulové vody pomáhají také snižovat horečku, působí proti bolestem hlavy a migrénám. Na drobné popáleniny je pak Nobilisvhodný Éterický olej levandule.

Zapomenout bychom neměli ani na intenzivní péči o obličej. Pleťové mléko karité zabraňuje vysoušení, podporuje regeneraci, zesiluje ochranu pokožky a díky obsahu bambuckého másla ochrání pleť i před škodlivým UV zářením. Je vhodné jak pro péči o obličej, tak i pro celé tělo. Pro intenzivnější regeneraci problematické a smíšené pleti můžete zvolit Obličejový regenerační olej Carotino s Aloe Vera, který je ideální Nobilisjak pro denní, tak i noční pěstění pleti. Výborně se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Po nadměrném slunění obličeje i jako prevence stárnutí je vhodná zklidňující Lecitinová maska, a to zejména pro suchou pleť a pleť trpící ztrátou elasticity. Maska se díky své řidší konzistenci velmi dobře vstřebává.

Pokud se ale letního opálení už nemůžete dočkat, můžete využít Pleťové mléko samoopalovací. Účinná látka tohoto balzámu reaguje s bílkovinami obsaženými v kožních buňkách a zabarví je Nobilisdohněda, stimuluje buňky, které produkují kožní pigment. Díky obsahu éterických olejů má mléko zklidňující a hydratační účinky, vitamín E pak posiluje ochranu pokožky.

Další informace a přehled celého portfolia společnosti Nobilis Tilia najdete také na www.nobilis.cz

 

Reklama