Expertka radí, jak na to!

 

Každá žena má své speciální zkrášlující tipy. Kromě krásného účesu nebo líčení může svůj vzhled také podtrhnout krásně opálenou pletí. Otázkou ale zůstává, jak toho dosáhnout co nejzdravějším a nejefektnějším způsobem. V zimních měsících, kdy je skutečných slunečních paprsků málo, ženy sahají po jiných způsobech, jak opálení dosáhnout. V nabídce jsou solária, samoopalovací krémy nebo hydratační tělová mléka s tónovacím efektem. O tom, v čem tkví výhody a nevýhody jednotlivých metod, jsme se bavili s kosmetičkou a vizážistkou, úspěšnou reprezentantkou České republiky v kosmetických mezinárodních soutěžích, Štěpánkou Podroužkovou.

 

Solária

Touha mít opálenou pokožku po celý rok vás může přivést na myšlenku začít chodit do solária. Kromě toho, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky, je také třeba znát několik pravidel, abyste to se sluněním nepřehnali a neuškodili tak pokožce.

 

Bronzovou pokožku zařizují dva druhy UV záření: UVA a UVB. Spálení kůže a vznik rakoviny má na svědomí hlavně UVB záření, a proto solária vyzařují především paprsky UVA. Jenže ani ty nejsou mírumilovné. Poškozují DNA v buňkách kůže a urychlují její stárnutí,“ vysvětluje kosmetička a vizážistka Štěpánka Podroužková. Jestli tedy pleť pravidelně vystavujete záření v soláriu, vaše pokožka bude bohužel náchylnější k tvorbě vrásek, než pokožka UVA zářením nezatěžovaná.

 

Když přece jen zvolíte tuto variantu, je vhodné před opalováním použít speciální opalovací krém pro solária, následně pak krém po opalování. Pro chránění očí je vhodné použít ochranné brýle. Dobu opalování byste měli přizpůsobit svému typu pleti a také intenzitě solária. Doporučuje se dát pokožce čas na regeneraci, proto byste neměli do solária chodit více než jednou týdně. Solárium také není vhodné kombinovat s opravdovým sluncem.

 

Co říkají lékaři na opalování v soláriích?

Věřit byste měli spíše kožním lékařům. Ti jsou přesvědčeni, že tento způsob opalování ohrožuje zdraví skoro stejně jako časté opalování na slunci. Když se pravidelně a dlouhodobě vystavujeme UV záření, velmi se zvyšuje riziko, že onemocníte rakovinou kůže. Nebezpečí je tak vysoké, že proti soláriím bojuje dokonce i Světová zdravotnická organizace,“ komentuje situaci Podroužková.

 

Samoopalovací krémy a tónovací hydratační mléka

Pro vaši pokožku bude určitě zdravější, když použijete pro získání tmavšího odstínu pleti samoopalovací krémy. „Pokud jste už někdy nějaký vyzkoušeli, asi mi dáte za pravdu, že jejich aplikace není vždy jednoduchá. Je důležité krém rozetřít rovnoměrně. Nejlepší je, když pleť před aplikací krému očistíte peelingem,“ radí Podroužková.

 

Pokud vám i přes předpřipravení pokožky peelingem připadá opálení po samoopalovacím krému nepřirozené, zvolte jemnější variantu, a tou je hydratační tónovací tělové mléko. „Například Dove má velmi šetrné prostředky, které obsahují hodně hydratačního mléka. Kromě toho, že vaše pleť získá přirozený opálený vzhled, budete o ni také pečovat,“ dodává Podroužková.

 

Rychlé řešení

Čeká Vás za týden akce, na které chcete zazářit? Zkuste hydratační tónovací tělové mléko Dove. Díky němu dosáhnete přirozené opálení už v průběhu 5 dnů. Ušetříte zdraví, cestu do solária, čas i vaši peněženku. Chcete být opravdu za hvězdu? Pak vyzkoušejte variantu Dove hydratačního tónovacího tělového mléka s třpytkami. Dodá pleti nádherný lesk a vám pocit opravdové hvězdy.

Soutěž:Karl Lagerfeld

Reklama