Dnešní téma přišlo jako na zavolanou. Máme za sebou první slunečný víkend v roce. Dalo se čekat, že většina lidí toho využila k opalování. Navzdory tomu, že kůže není zvyklá, navzdory varování dermatologů ji vystavujeme paprskům. Vidina bronzově opálené pleti je stále lákavá.
Opálená kůže byla vždycky symbolem „sprostoty“ a dělného lidu. Aristokracie měla pleť alabastrově bílou a před sluncem se chránila všemi možnými prostředky. Bronz přišel do módy až ve dvacátých letech minulého století. Tehdy se stal znakem vysportovaného, zdravím kypícího těla a začal být sexy. Od té doby se nás opalování drží a představa smyslně zlatavé pokožky nás stále fascinuje. Chceme také vypadat jako ty bronzově opálené krásky v miniaturních bikinkách, které se na nás smyslně culí z billboardů a módních časopisů.
Ale když otočíte stránku, varují vás před rakovinou kůže a škodlivostí opalování. Tak kde to má logiku. Pravda, fotky plavek na modelce s tvarohově bílou kůží nebudou vypadat tak dobře, ale myslím, že by to byla cesta, a do jisté míry osvěta, aby zvláště mladé holky nešílely a nepekly se v soláriích.
Nejsem svatoušek a nebudu tvrdit, že se slunci vyhýbám. Vždycky jsem se ráda opalovala a každé léto jsem měla kůži snědou, i když jsem pihatá a mám spoustu znamének. Ale letos jsem se s jedním vypravila na dermatologii. Znaménko bylo naštěstí v pořádku, ale pro jistotu mě paní doktorka prohlédla celou, včetně plosek chodidel, a řekla, že jsem rizikový typ. Takže si musím dávat pozor.
No co, vyvalování na slunci už mě stejně nebaví, ale trošku bronzovou kůži bych chtěla. A tak používám samoopalovací krémy a zkusím opalovací nástřik. Dnes ho jdu vyzkoušet, tak vám dám vědět.
Jak to máte s opalováním vy, milé ženy-in?
- Už jste se letos opalovala, nebo se slunci striktně vyhýbáte?
- Líbí se vám bronzová kůže? Co pro to děláte, abyste ji měla, ale vyhnula se rizikům?
- Používáte samoopalováky? Vyzkoušela jste někdy tónovací sprej, nebo opalovací nástřik? Jak jste byla spokojená? Mohla byste to doporučit?
- Jaký máte typ pokožky? Opalujete se dobře, nebo se vždycky spálíte?
- Kdy jste se opravdu hodně spálila? Vzala jste si ponaučení?
- Jaký ochranný faktor používáte?
- Máte znaménka? Nechala jste si je vyšetřit, případně odstranit? Bojíte se rakoviny kůže?
Napište nám své názory a zkušenosti s opalováním.
Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz
Na co se můžete těšit vy?
Jedna z vás získá balíček opalovacích přípravků značky Oriflame. V balíčku najdete opalovací sprej pro děti, opalovací mléko na obličej a tělo a hydratační mléko po opalování
Nový komentář
Komentáře
Taky jsem tak většinou byla :-D Tento rok jsem si skočila do lékárny a koupila si Sun protect od swissu. díky němu se neloupu, nic mě neštípe a kvalita se osvědčila ;-) k tomu v balení je panthenol,který fajn chladí a po opalování mám hezkou barvu ;-)
Jindriska8 — #13 já také, opaluji se za pochodu, nebaví mne ležet
Nevydržím se opalovat,spíš musím být v pohybu.
Já se opaluju dobře, ale v tomhle pekle na sluníčko nelezu, pokud to není nutné. Spálím se zcela vyjímečně a většinou do rána zhnědnu.
Vím, že se stejně neopálím, takže se o to ani nepokouším. Nezapomínám na opalovací krém, abych nevypadala právě jako to prase růžové.
Neopaluju se, na sluníčku mě hned rozbolí hlava. A že jsem neopálená, neřeším, každý nějak vypadá.
Jsem snědá, ale dělají se mi další znaménka. Lékařka mi opalování zakázala.
naten nástřik jsem zvědavá, hlavně jak dlouho vydrží a jestli je to opravdu rovnoměrné
Věrulinka — #1 Já taky.
Ještě jsem se neopalovala, ale hnědnu postupně. Stačí mi chodit venku.
V takovém vedru se nedá na slunci vydržet
opaluju se extremně špatně, rizikový typ jsem určitě taky, naštěstí mi tedy hnědý odstím neschází, tak na sebe nepatlám ani žádnou samoopalovací chemii
před cestou k moři zobu beta karoten, aby tam opalovací krémy neměly až takovou fušku
Taky se těžko opaluji, mám bledou pokožku. Za mlada jsem trávila ty největší horka na slunci, abych se aspoň trochu opálila. Když jsem však před 3 lety dostala úžeh, začala jsem se přímému slunění vyhýbat.