Dnešní téma přišlo jako na zavolanou. Máme za sebou první slunečný víkend v roce. Dalo se čekat, že většina lidí toho využila k opalování. Navzdory tomu, že kůže není zvyklá, navzdory varování dermatologů ji vystavujeme paprskům. Vidina bronzově opálené pleti je stále lákavá.

Opálená kůže byla vždycky symbolem „sprostoty“ a dělného lidu. Aristokracie měla pleť alabastrově bílou a před sluncem se chránila všemi možnými prostředky. Bronz přišel do módy až ve dvacátých letech minulého století. Tehdy se stal znakem vysportovaného, zdravím kypícího těla a začal být sexy. Od té doby se nás opalování drží a představa smyslně zlatavé pokožky nás stále fascinuje. Chceme také vypadat jako ty bronzově opálené krásky v miniaturních bikinkách, které se na nás smyslně culí z billboardů a módních časopisů.

pink

Ale když otočíte stránku, varují vás před rakovinou kůže a škodlivostí opalování. Tak kde to má logiku. Pravda, fotky plavek na modelce s tvarohově bílou kůží nebudou vypadat tak dobře, ale myslím, že by to byla cesta, a do jisté míry osvěta, aby zvláště mladé holky nešílely a nepekly se v soláriích.  

Nejsem svatoušek a nebudu tvrdit, že se slunci vyhýbám. Vždycky jsem se ráda opalovala a každé léto jsem měla kůži snědou, i když jsem pihatá a mám spoustu znamének. Ale letos jsem se s jedním vypravila na dermatologii. Znaménko bylo naštěstí v pořádku, ale pro jistotu mě paní doktorka prohlédla celou, včetně plosek chodidel, a řekla, že jsem rizikový typ. Takže si musím dávat pozor.  

No co, vyvalování na slunci už mě stejně nebaví, ale trošku bronzovou kůži bych chtěla. A tak používám samoopalovací krémy a zkusím opalovací nástřik. Dnes ho jdu vyzkoušet, tak vám dám vědět.

Jak to máte s opalováním vy, milé ženy-in?

  • Už jste se letos opalovala, nebo se slunci striktně vyhýbáte?
  • Líbí se vám bronzová kůže? Co pro to děláte, abyste ji měla, ale vyhnula se rizikům?
  • Používáte samoopalováky? Vyzkoušela jste někdy tónovací sprej, nebo opalovací nástřik? Jak jste byla spokojená? Mohla byste to doporučit?
  • Jaký máte typ pokožky? Opalujete se dobře, nebo se vždycky spálíte?
  • Kdy jste se opravdu hodně spálila? Vzala jste si ponaučení?
  •  Jaký ochranný faktor používáte?
  • Máte znaménka? Nechala jste si je vyšetřit, případně odstranit? Bojíte se rakoviny kůže?

Napište nám své názory a zkušenosti s opalováním.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá balíček opalovacích přípravků značky Oriflame. V balíčku najdete opalovací sprej pro děti, opalovací mléko na obličej a tělo a hydratační mléko po opalování

cena


Reklama