Časem prý zmoudřela naše čtenářka s nickem Vanda, která se za mlada hodně opalovala, ale dnes už slunce nevyhledává. Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma

Milá redakce a ž-inky. Jo, za mlada jsem se opalovala, smažila a pekla a vždycky jsem byla černá jako bota. Ale je pravda, že v té době jsem neslyšela nic o rakovině kůže, ozonové díře a podobných strašácích, jaké máme dnes. Tekrát se to moc neřešilo.

Ale jak tak moudřím, zjišťuji, že mi opalování a vylehávání na slunci vůbec nic neříká. Nudí mě to, strašně se potím a spíš trpím, než bych z toho měla požitek.

Většinou se opálím náhodně při práci na zahradě. To si vždycky vezmu klobouk a pořádně si namažu záda, a ramena, abych se nespálila.

Večer po vlažné sprše se natřu poopalovacím přípravkem, abych kůži trochu zklidnila. Kůže mi zhnědne poměrně rychle a snadno, takže mám asi štěstí a věřím, že napatřím do rizikové skupiny.

Ale kdybych objevila nějaké znaménko, které by se mi nezdálo, určitě bych co nejrychleji mazala na dermatologii. 6ivot mě baví a nevidím jediný důvod, proč alespoň téhle rakovině nepředejít. I když nikdo nikdy neví, Znám případ, kdy rakovinu kůže dostal mladý kluk, který zrovna nepetřil mezi plážové inženýry. Někde nahoře to tam máme prostě napsáno a těžko to ovlivníme.

Zdraví Vanda

Milá Vando, to máte pravdu, ale člověk by měl být obezřetný

Text nebyl redačně upraven

Jak jste na tom s opalováním by, milé ženy-in?

  • Už jste se letos opalovala, nebo se slunci striktně vyhýbáte?
  • Líbí se vám bronzová kůže? Co pro to děláte, abyste ji měla, a přitom se vyhnula rizikům?
  • Používáte samoopalováky? Vyzkoušela jste někdy tónovací sprej, nebo opalovací nástřik? Jak jste byla spokojená? Mohla byste to doporučit?
  • Jaký máte typ pokožky? Opalujete se dobře, nebo se vždycky spálíte?
  • Kdy jste se opravdu hodně spálila? Vzala jste si ponaučení?
  •  Jaký ochranný faktor používáte?
  • Máte znaménka? Nechala jste si je vyšetřit, případně odstranit? Bojíte se rakoviny kůže?

Napište nám své názory a zkušenosti s opalováním.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá balíček opalovacích přípravků značky Oriflame. V balíčku najdete opalovací sprej pro děti, opalovací mléko na obličej a tělo a hydratační mléko po opalování

cena

Reklama