Když je pleť opálená, cítíme se zpravidla daleko lépe.
Právě v těch dnech, kdy si ráno nestihneme vyfoukat vlasy a někdy ani na malování čas nezbude, se díky svému opálení můžeme cítit lépe.

Tolik to nestojí, a pokud se najde v okolí bydliště Turbo Solárium, tak ani o zbytečné ztrátě času nelze mluvit. Zaskočit dvakrát v týdnu na 10 minut se jistě vyplatí.

 

Trochu jsme se zajímali o bezpečnost opalování a vlivu na naši pokožku a dle všeho se zdá, že nás jistě neohrožuje více než slunce.

 

 

Slunění nejen opaluje, ale blahodárně působí i na zdraví a duši

Slunce není zbytečně nazýváno životním elixírem pro člověka, zvířata i rostliny. Bez světla není života. A bez slunce není pocitu pohody. Neboť světlo, ať pod volným nebem nebo v soláriu uvádí organismus v pohyb. Podporuje výměnu látkovou a činnost hormonů. Jako sluneční paprsky i světlo solária, blízké přírodě, sestává z vyvážené kombinace záření UVA a UVB, a to je právě tak důležité pro opálení a vytvoření pigmentů jako pro Váš pocit blaha.
Každý člověk potřebuje určité množství slunečního světla, aby tělo mohlo vyrábět životně důležitý vitamin D, který je účinný například proti rachitis nebo osteoporóze.

 

Někteří lidé tvrdí, že záření produkované v soláriu je nebezpečnější než přirozené sluneční světlo
Dr. Gerd Kindl a Prof. Dr. Wolfgang Raab ve své knize „Licht und Haut“ (Světlo a pokožka) tvrdí, že záření v moderních soláriích, obsahující jak záření UV-A, tak UV-B, je naopak zdravější než přirozené sluneční světlo. Uživatelé se opalují rychleji a riskují spálení pouze, když dobu opalování určenou typem a sílou solária překročí.

Další pověra
Vystavení UV záření způsobuje rakovinu kůže. Není tomu tak, podle Prof. Dr. Schröpla, jednoho z předních německých dermatologů, v interview: „Zhruba dvacet let vystavujeme pacienty s kožními chorobami vysokým dávkám UV záření a dodnes to nevyvolalo jediný případ rakoviny kůže.“

Solárium jako ochrana

Díky UV-záření pleť vytváří vlastní ochranu před slunečními paprsky. To je další doklad toho, že před cestou do jižních oblastí je doporučována také příprava pleti na jiné klimatické podmínky.
Právě návštěvou solárního studia 1x až 2x týdně v delším časovém horizontu před dovolenou je možné si vybudovat efektivní vlastní ochranu kůže před spálením.
Pleť lze tedy po několika návštěvách v soláriu optimálně připravit na léto. Pleť je lehce předopálená a díky přirozené sluneční ochraně není tak citlivá. To samozřejmě neznamená, že by se člověk mohl bez obav opalovat na slunci celé hodiny.
Kdo by měl zájem o intenzivnější opálení a chtěl by udělat něco dobrého pro svoji pleť, měl by rozhodně používat solární kosmetiku. Ta je vyvinuta speciálně pro potřeby solárního opalování a optimálně chrání a pěstí pleť před i po opalování v soláriu.

 

Dle všeho nám tedy opálení ze solária neškodí a uvěříme-li jen trochu odborníkům, kteří tento „umělý“ způsob opálení přímo doporučují, je rozhodnuto. Po návštěvě solária se zvláště ženy lépe cítí, a to jak známo velmi prospívá sebevědomí.

Nic se nesmí přehánět a to platí při opalování.

Příliš opálená pokožka, která působí seschlým a někdy i vrásčitým dojmem, také není to pravé.

 

Takže - všeho s mírou a vzhůru k opálenému a krásnějšímu vzhledu!

 

Zdroj: G. Kindl, W. Raab, Licht und Haut (Světlo a pokožka), vydalo Govi-Verlag

Reklama