65017979d930aobrazek.png

Pigmentové skvrny: Proč začít s bělením právě na podzim?

Podzim se svými jantarovými odstíny a svěžím vzduchem není jen obdobím příjemných svetrů a dýňového latté. Je to také ideální čas na řešení častého problému v péči o pleť: pigmentových skvrn. Stejně jako se mění listí, měl by se změnit i náš přístup k péči o pleť. Pojďme se zaměřit na pigmentové skvrny, jejich původ a nejlepší způsoby, jak je zesvětlit.

Co jsou pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny, často označované jako stařecké nebo sluneční skvrny, vznikají v důsledku nadprodukce melaninu, pigmentu zodpovědného za barvu naší pleti. Na jejich vzniku se podílí několik faktorů:

 • Vystavení slunečnímu záření: Dlouhodobé vystavení slunečnímu UV záření může stimulovat tvorbu melaninu. To může časem vést k lokální nadprodukci, která se projeví jako tmavé skvrny na kůži. I z tohoto důvodu se stále omílají opalovací krémy s vysokým ochranným UV faktorem.
 • Stárnutí: S postupujícím věkem může být produkce melaninu v kůži nerovnoměrná, což vede ke vzniku pigmentových skvrn. Nejdříve na rukou, ramenou a v dekoltu.
 • Hormonální změny: Pigmentace často souvisí s hormonálními změnami, například v těhotenství. Další kritické období v životě ženy je i menopauza. Vliv může mít i hormonální léčba, případně antikoncepce.

Proč je právě podzim ideální dobou pro bělení pigmentových skvrn?

 • Snížené vystavení slunečnímu záření: Intenzita slunečního záření během podzimu slábne, což snižuje riziko další pigmentace a umožňuje účinnější ošetření.
 • Zotavení pleti: Mírné klima je k pokožce šetrnější, takže se po ošetření bezpečně hojí. Při bělení totiž dochází ke ztenčení povrchové ochranné vrstvy pleti (zpigmentované) a oslabená pokožka by na ostré sluneční záření reagovala vznikem dalších skvrn.

Jak pigmentové skvrny zesvětlit a ideálně zcela odstranit?

Potýkáte se s pigmentovými skvrnami? Tato kapitola porovnává domácí prostředky s profesionálním ošetřením v salonu a provede vás všemi hlavními způsoby, které máte na cestě k jasnější pleti k dispozici.

Jak zesvětlit pigmentové skvrny doma?

Využijte činů kosmetických vývojářů, kteří se na tento kožní problém zaměřují. Zpravidla jsou k dispozici kompletní kosmetické rutiny zahrnující jak čištění pleti, tak denní a noční krém včetně silného lokálního séra. Séra jsou vhodná například i na pigmentové skvrny po akné. Výjimkou není a řešení jaterních skvrn na nohou a rukou. Ideální je v tomto případě pravidelně používat depigmentační tělové mléko.

650179aa7c664blobid0.png
Alt: Lokální sérum na pigmentové skvrny

Řada péče o pleť Antispotique nabízí komplexní pečující program určený k řešení pigmentových skvrn v obličeji i na těle. Obsahuje bělicí pleťovou vodu, denní a noční krém, silné lokální sérum a tělové mléko.

650179b271693obrazek.png
Alt - Antispotique kosmetika na pigmentové skvrny

Zde jsou některé z klíčových, klinickými studiemi podložených, složek, které jsou v produktech Antispotique obsaženy a jsou známé svými zesvětlující vlastnostmi:

 • Cellactive® WHITE: Patentovaná složka známá svými rozjasňujícími a vyrovnávajícími vlastnostmi.
 • Sepicalm™ VG/WP: Známý pro své zklidňující a rozjasňující účinky na pleť.
 • Sepiwhite™ MSH: Derivát aminokyseliny, u kterého bylo prokázáno, že snižuje výskyt tmavých skvrn.
 • Illumiscin®: Pomáhá předcházet vzniku stařeckých skvrn a snižuje jejich viditelnost.
 • ViaFerm® White Shiitake: Tato složka, získaná z hub shiitake, je známá svými rozjasňujícími účinky na pleť.

Kromě těchto složek patří mezi další běžné složky, které jsou účinné při zesvětlování pigmentových skvrn:

 • Kyselina glykolová: Pomáhá při exfoliaci pleti a odstraňování vrchní vrstvy odumřelých kožních buněk, což vede k rozjasnění pleti.
 • Kyselina kojová: Známá pro svou schopnost omezovat tvorbu melaninu.
 • Kyselina askorbová (vitamin C): Účinný antioxidant, který dokáže neutralizovat volné radikály a rozjasnit pleť.

Profesionální odstranění pigmentových skvrn v kosmetickém salonu

Starat se o pleť depigmentační kosmetikou je nutný základ. Pokud ho chcete doplnit profesionálním ošetřením v kosmetickém salónu, máte na výběr z několika možností.

 • Lokální profesionální ošetření: Některé salony nabízejí silné zesvětlující procedury. Mohou obsahovat vyšší koncentrace bělicích látek nebo jiné látky omezující tvorbu  melaninu.
 • Chemický peeling: Při tomto ošetření se na pokožku aplikuje chemický roztok, který způsobí její narušení, šupinky a do pár dní viditelné olupování. Nová, regenerovaná pokožka je obvykle hladší a méně pigmentovaná. Typ a síla peelingu se může lišit podle potřeb pleti klienta a závažnosti pigmentace.
 • Laserová terapie: Laserové ošetření se zaměřuje na melanin v kůži a rozkládá ho tak, aby mohl být přirozeně odstraněn imunitním systémem těla. Existují různé typy laserů a výběr často závisí na hloubce a typu pigmentace.
 • Mikrodermabraze: Jedná se o minimálně invazivní zákrok, při kterém se pomocí drobných krystalků exfoliuje vrchní vrstva pokožky. Pomáhá při redukci povrchové pigmentace a podporuje urychlení obnovy pleti.
 • Mikrojehličkování: Drobné jehličky vytvářejí na kůži řízená mikroporanění, která podporují tvorbu kolagenu a obnovu pokožky. V kombinaci s depigmentačními séry nebo jinými ošetřeními může pomoci snížit pigmentaci.

Závěrem lze říci, že ačkoli jsou pigmentové skvrny přirozenou součástí naší pleti, existují způsoby, jak jejich výskyt zvládnout a omezit. A protože se blíží podzim a zima, je právě teď ideální čas začít s touto omlazující cestou. Přijměte toto nově příchozí roční období a nechte svou pleť přirozeně zářit! 

Reklama