„Jó, kdybych žila celý rok u moře, taky bych byla pořád tak hezky snědá a opálená“, říkáte si možná během dovolené u moře při pohledu na místní obyvatelstvo. Po návratu z dovolené chvíli ještě „machrujeme“ nad ostatními svým svůdným opálením, ale postupně se i my navrátíme do tradiční běloby. Naštěstí jsou tu kosmetičtí pomocníci, kteří dokáží prodloužit efekt opálení nebo zajistit přirozený vzhled i bez slunění - samoopalovací krémy.

Slunce naši kůži sice hezky opálí, ale také vysuší, proto je používání tělového mléka na dovolené nezbytností. Během dnů, které trávíme sluněním, ale běžné hydratační mléko nestačí. Kůže potřebuje po sluneční expozici jednak zklidnit, ale také hydratovat intenzivněji, a v neposlední řadě, když už jsme si s opalováním dali tolik práce, chceme, aby alespoň chvíli vydrželo.

Přibalte si do kufru např. Reparační péči po opalování od Eau Thermale Avène. Již po nanesení pocítíte zklidnění díky obsahu termální vody Avène. Kromě toho, že vaši kůži hydratuje, obnovuje narušenou kožní bariéru. Silný antioxidant Pre-tokoferyl zase ochrání kožní buňky před škodlivými volnými radikály. Navíc prodlouží opálení. Můžete jej použít jak na obličej, tak na tělo.

Nicméně nic netrvá věčně, a časem se opálený vzhled vytratí. Na další dovolenou nejsou peníze ani čas, do solárka se vám nechce, protože víte, že UV záření způsobuje stárnutí kůže. Takže nezbývá než sáhnout po samoopalovacím přípravku. Když se ale nepoužije správně, může nadělat víc škody, než užitku.

Reparační péče po opalování od Eau Thermale Avène

Peeling, peeling, peeling

Peeling na obličej jsme zvyklé používat, s tělem to bývá horší. Pokud se chystáte použít samoopalovací přípravek, peeling je prostě nutností. Odstraní odumřelé buňky, sjednotí povrch kůže a opálení bude rovnoměrné a bez fleků. Pokud máte hodně suchou kůži, můžete po peelingu použít na suchá místa tělové mléko, ale lépe ne bezprostředně před nanesením samoopalovacího přípravku.  

Jaká barva je ta správná?

Na každém z nás může samoopalovací přípravek zareagovat jinak. Pokud se bojíte příliš intenzivní barvy, můžete jej v dlaních smíchat s tělovým mlékem.

Odkud kam?

Samoopalovací přípravek nanášejte nejdříve na nohy, od kotníků směrem k pasu. Roztírejte jej důkladně.  Slabší vrstvu nanášejte na kolena, lokty, kolem kotníků, kde je kůže hrubší a mohla by ztmavnout více. Pozor také na obočí a přechod k vlasům. Nikdy si nezapomeňte po aplikaci důkladně umýt ruce, jinak budete vypadat, že jste celou noc louskala ořechy.

Nečekejte, že se opálení objeví hned po aplikaci. Efekt se projeví po důkladném zaschnutí a postupně se prohloubí do dalšího dne. Podle požadované intenzity můžete aplikaci zopakovat každý den, na udržení potom např. 1x týdně.

Až se rozhodnete samoopalovací péči „vysadit“, měl by opět přijít na řadu pravidelný peeling a hydratace pokožky.

A co když mám citlivou pleť?

Ani majitelky citlivé kůže nemusí být o opálení po celý rok ochuzeny. Měly by ale pečlivěji vybírat jak peeling, tak samoopalovací krémy. Např. značka Eau Thermale Avène nabízí ve svém portfoliu inovované Hydratační samoopalovací mléko, které díky obsahu termální vody Avène zaručí dokonalé zklidnění kůže.

Reklama