Pomoc zkušeného trenéra se hodí vždy, zvlášť, pokud nemáte roky praxe s výchovou pejsků. „Pokud máme pejska od štěněte, ideální je začít hned dělat věci správně, socializovat ho, učit ho základní návyky, hygieně a podobně. To vše zvládnete snadno sami, stačí jen vědět co a jak, to právě ukazujeme v našich online kurzech. Pokud ale máme pejska, který je například z útulku a má za sebou nepěkné zážitky, ne vždy si s tím poradíme sami, pes může být někdy bojácný až agresivní a tam je na místě vyhledat odborníka a docházet na lekce ideálně osobně,“ radí Klára Groulíková.

61ea955fd4232blobid0.jpg

Její služby nejčastěji vyhledávají majitelé štěňátek, kteří nechtějí nic podcenit a nechat náhodě. Takový přístup zakladatelka psí školy chválí. „Pokud nemáme odchovaných desítky psů, je vždy dobré vzdělávat se v tom a přistupovat ke štěněti správně hned, jak si ho přivezeme domů. O něco menší část jsou pak ti, kteří mají doma už dospělého psa a právě třeba zanedbali socializaci nebo výchovu a teď vidí následky a chtějí na tom zapracovat a mít doma fajn parťáka.“

sk3.jpg

A jaké chyby pejskaři nejčastěji dělají?Nejčastějším problémem je právě zmiňovaná zanedbaná socializace ve štěněčím věku, to může napáchat dost škody a lidé tomu často nepřisuzují velkou váhu, ačkoli to je jedna z nejdůležitějších věcí ve výchově psa. Dnes se stále ještě často setkáváme s tím, že jsou používány k výchově psa fyzické tresty, ostnaté obojky a podobné donucovací prostředky, což je problémem, zvlášť pokud je takhle naučí se psem pracovat „odborník“ na cvičáku, to je na tom nejsmutnější,“ říká Klára. To byl také hlavní důvod, proč vznikla online psí škola, aby byly co nejvíce rozšířeny pozitivní způsoby výcviku. Dalším problémem je podle Kláry nedůslednost některých pejskařů. „Pes se učí návykem, a pokud má být pes dobře vychovaný, je důslednost nutností.“ 

Určit, jak dlouho výcvik trvá, úplně nelze, je to individuální. Pes se totiž učí celý život, a tak záleží na páníčkovi a daném pejskovi, jak dlouho bude trvat „intenzivnější výcvik“.  První rok považuje Klára ve výchově psů za zásadní. „Je potřeba se výchově věnovat, není potřeba cvičit hodinu denně, stačí 5-10 minut, když víte jak.“ 

61ea955fb2c21blobid1.jpg

Pokud vás napadá otázka, zda se dá vychovat opravdu každý pes, tak ano. Minimálně k tomu má podle trenérky Online psí školy Veroniky Kozubkové předpoklady. „ Pes je jediné zvíře, které má přirozenou chuť spolupracovat s člověkem a plnit jeho přání, je schopný odpouštět chyby. U každého pejska musíme potom zvážit jeho konkrétní povahu a zvolit přístup, který mu bude sedět. Stejně tak snáze vycvičíme štěně po vyrovnaných rodičích, než týraného starého psa z útulku. Určitě se však dá pracovat s každým psem. Nejvíce učenlivá jsou plemena, která se dlouhodobě používají pro práci s člověkem, tedy dlouhodobě se u nich skrz dekády generací podporuje jakési „will to please“, což můžeme přeložit jako vůli, chtíč potěšit, či zavděčit se. To jsou například ovčácká plemena. Otázka, jaké plemeno je nejméně problémové, je velmi složitá, protože většinu problémů si lidé během soužití způsobí sami. Ať už špatnou výchovou, zanedbanou socializací, či nesprávným nastavením pravidel,“ vysvětluje Kozubková.

Pokud nechcete udělat ve výchově vašeho psího miláčka chybu, nebo chcete napravit ty, které jste už napáchali a potřebujete odborné vedení, jsou tu kurzy z Online psí školy.

blobid2.jpg

Základní poslušnost pro štěňata
Pro štěně od 8 týdnů cca do půlroku
V kurzu najdete vše, co v kurzu pro dospělé pejsky a navíc Školku pro štěňata - nejdůležitější věci, které musí vedět každý majitel štěňátka. Venčení, kousání, co určitě nepodcenit a další. Celkem 9 důležitých lekcí navíc.
od 1990,- (78€)

Základní poslušnost pro dospělé psy
Pro pejsky cca od půlroku
20 lekcí, díky kterým z vašeho pejska vychováte poslušného parťáka snadno a z domova. Konečně vás bude poslouchat, budete ho moct brát všude s sebou a pouštět ho na volno.
od 1590,- (63€)

Přivolávačská výzva
Pro pejsky od půlroku
Intenzivní 4 týdenní online kurz pro spolehlivé přivolání. Už druhý týden nám nadšení účastníci posílají videa, jak jejich pes přiběhne na první dobrou! Výzvu začínáme všichni společně a má omezený počet míst.
1622,- (62€)

Problémové chování
Pro pejsky každého věku
Kurz je speciálně sestaven pro pejsky z útulků, pejsky, kteří byli týraní nebo jsou prostě jen bojácní, agresivní, uštěkaní, vyjíždějí po ostatních psech nebo lidech. Trenérka vám poradí konkrétně s vašim problémem.
od 990,- (39€)

Stop tahání
Pro pejsky každého věku
Kurz je pro všechny pejsky, kteří tahají na vodítku a chcete to změnit, naučit je spořádanou chůzi bez tahání. Už žádné vláčení vás na vodítku, strhané ruce a strach, že se vám vysmekne.
1290,- (48€)

Psí triky s Veronikou
Pro pejsky, kteří zvládají základní poslušnost
Chcete se blýsknout se svým psem? Naučit ho parádní kousky jako umí Verča s Akimem a Merlinem? 15 skvělých zábavných triků a další tipy jsme pro vás připravili do tohoto kurzu. Skvělý dárek pro Verči fanynky.
1492,- (60€)

Zimní výzva z tepla domova
Pro pejsky každého věku
Unikátní 4 týdenní trénink, ve kterém si každý najdete to své (poslušnost, psí triky, trénink přivolání, sebekontrola psa, zábavné hry, hlavolamy, pochopení psa). Výzvu začínáme všichni společně vždy 1.dne v měsíci a počet míst je omezený na 70 pejskařů.
1490,- (58€)
 61e969b9ac64bobrazek.jpg