Elektronická petice je rychlým způsobem, jak rozvířit stojaté vody a zvýšit povědomí o nějakém tématu. Pomocí sdílení se může dostat k opravdu velkému množství lidí a autorům proto často ani nevadí, že není právně závazná, protože neobsahuje vlastnoruční podpisy občanů. Mnohdy jim stačí, že se o tématu mluví.

shutterstock-652406716.jpg
Foto: Shutterstock

Druhy petic na stránce petice.com jsou různé. V poslední době se hodně točí kolem koronaviru a souvisejících zákazů. Na stránkách najdete například petici za svatby bez roušek od 1. června, za znovuotevření solárií apod.

Jednoduché založení petice ovšem využívá i řada vtipálků. Tedy alespoň doufáme, že jde jen o recesi a dotyční to nemyslí zase až tak vážně. Co všechno jsme na webu našly?

Jako reakce na výrok poslance KSČM Zdeňka Ondráčka o tom, že studenti vysokých škol by měli jít pomáhat zemědělcům na pole, vznikla záhy petice bojující za to, aby šel na pole místo studentů raději sám Ondráček. Zatím má tato iniciativa přes 250 podpisů a navrhuje, aby se poslanec na práci odebral od dubna až do konce srpna.

Další petice zatím jen s necelými dvěma desítkami podpisů žádá, aby členové vlády měli při tiskových konferencích na hlavě kovbojské klobouky.

Co se týče množství podpisů, ještě o něco hůře je na tom petice požadující změnu české státní hymny. Jejím cílem je nahradit píseň Kde domov můj skladbou Svítí svítí slunce, kterou Jiří Korn pěje v pohádce Honza málem králem.

Skupina sedmi lidí si také stojí za tím, aby si jakýsi Martin Petera změnil profilovou fotografii na tu předešlou, která ho podle mínění signatářů lépe vystihuje.

Dvě desítky lidí dále požadují, aby osiřelý podstavec po maršálu Koněvovi v Praze zaplnila socha poslance Miroslava Kalouska.

Existuje také petice za zrušení existence Prahy, za kterou stojí spolek s výmluvným jménem Konec Praze. Podle něj Praha jako hlavní město nemá vůbec existovat, neboť jde o soubor chaosu a zločinu. Náhradou by se prý měla stát Česká Třebová.

Reklama