Rohlik Group opět potvrzuje, že je trendsetter v oblasti inovací a přichází s pilotním projektem automatizace svých skladů ve spolupráci se společnosti BRIGHTPICK

Rohlik Group („Rohlik“) bude realizovat pilotní projekt řešení plně automatické kompletace objednávek od firmy BRIGHTPICK. Toto řešení umožní lepší vhled do výkonnosti a zároveň umožní nejefektivnější a nejrychlejší provoz kompletace objednávek na trhu. V tomto inovačním pilotním projektu bude zaveden celý systém kompletace objednávek potravin, který kombinuje nejmodernější mobilní robotickou techniku, 3D počítačové vidění se zdokonalenými algoritmy umělé inteligence a intuitivní software pro optimalizaci distribučního centra.

r1.jpg

Spuštění projektu se očekává letos v létě v Praze a navazuje na oznámení z roku 2021, že první investice do automatizace skladu se uskuteční ve skladech Rohlik Group v Mnichově, Hamburku, Vídni a Praze.

„Jako přední evropský online obchod s potravinami přicházíme s inovativními vizemi s cílem provést v této oblasti zásadní změny. Automatizace je klíčovým katalyzátorem růstu a vede ke zvýšení efektivity dodavatelských řetězců. Zajišťuje ještě rychlejší a přesnější vyřizování objednávek, přičemž vždy myslíme na našeho zákazníka a pohodlné a efektivní doručení nákupu k němu domů,“ vysvětluje Tomáš Čupr, zakladatel a ředitel Rohlik Group.

Plně automatická kompletace a expedice

Na rozdíl od jiných systémů robotické kompletace se roboti Runners společnosti BRIGHTPICK bezproblémově spojí s automatickými vychystávacími stanicemi prostřednictvím inovačního softwaru. Ten optimalizuje proces vychystávání a současně také řídí mobilní roboty Runners a slučování objednávek. Tito roboti se používají k nezávislému doručování přepravek s výrobky k moderním robotickým ramenům řízeným vyspělou 3D technikou počítačového vidění. Ta rozpozná objekty pomocí umělé inteligence pro vychystání a následné předání zkompletovaných objednávek ve zbývající části procesu. Podle společnosti BRIGHTPICK dokáží roboti Runners doručit uskladněný produkt na picking už od 15 vteřin díky unikátnímu designu celého systému.

„Potenciál této technologie automatizace skladu příští generace je obrovský, protože je vysoce konfigurovatelná, škálovatelná, přizpůsobí se změnám potřeb podniku a nemá žádný kritický bod, jehož porucha by vyřadila z provozu celý systém. Pomáhá optimalizovat procesy, šetřit prostor a zvýšit efektivitu ve srovnání s prací člověka. Řešení celé plně automatické kompletace společnosti BRIGHTPICK lze nasadit v řádu dnů a lze jej snadno škálovat v rozmezí od 500 do 10 000 vychystání za hodinu. Celkem vzato lze tak denně zkompletovat více než 100 000 objednávek,“ vysvětluje Jan Žižka, výkonný ředitel společnosti BRIGHTPICK.

Toto řešení bude začleněno do stávajícího dodavatelského řetězce Rohlíku za účelem zlepšení celého procesu kompletace. „Jedinečnou výhodou tohoto řešení je segmentace, která umožňuje souběžnou přípravu více objednávek, a také schopnost dávat přednost nejprodávanějšímu zboží“, dodává Aleš Malucha, vedoucí automatizace skupiny Rohlik, a pokračuje: „Chceme otestovat dva případy použití zařízení, a to při kompletaci s 900 vychystáními za hodinu a v expedici s 2 000 přesuny přepravek za hodinu. V případě splnění cílů pilotního projektu zvážíme zavedení tohoto řešení do našich dalších distribučních center.”

Další informace naleznete na webu www.rohlik.group
624588db0037cobrazek.jpg