Projekt Onkoportál.cz přináší všem onkologickým pacientům, jejich rodinným příslušníkům a veřejnosti ověřené informace na jednom místě. Zároveň poskytuje bezpečný prostor pro výměnu zkušeností. Je důležité upozornit, že server Onkoportál není zaměřen na jednotlivou specifickou diagnózu či léčbu.

Portál nevytváří duplicitní obsah tím, že by uváděl již existující informace. Vždy se pouze snaží směřovat uživatele na odkazy, které již existují a jejichž obsah je ověřen odborníkem.

Co Onkoportál nabízí

  • systematicky zpracované informace o onkologických onemocněních ověřené zdravotnickými odborníky;
  • pomoc při vyhledání vhodného lůžkového zařízení;
  • praktické informace z českých onkologických a hematoonkologických zdravotnických zařízení;
  • odfiltrování reklamních či nesprávných odkazů týkajících se onkologických onemocnění;
  • informace o volnočasových aktivitách, pacientských organizacích, poradnách a komunikačních linkách pro pacienty;
  • komunikační podporu a pomoc při řešení finančních nebo sociálních otázek;
  • a mnoho dalších užitečných informací a praktických rad.

Portál poskytuje pomoc nejen přístupem k ověřeným informacím, ale i v otázkách praktického rázu. Pacient se zde například dozví, na co má nárok od zdravotní pojišťovny či okresní správy sociálního zabezpečení. K dispozici je i bezplatná poradenská pomoc v právní nebo finanční oblasti.

Onkoportál je živým projektem, který se bude postupně rozrůstat a návštěvníkům nabízet stále větší množství informací, ověřených zdravotnickými odborníky. Přibydou ale i nové doplňkové služby. V budoucnu tak onkologičtí pacienti budou moci využívat například službu OnKarta, která jim umožní čerpat řadu výhod v podobě slevy na vstupném do kina, výhodnějších vstupů do rekreačních objektů apod.

Díky svému obecně prospěšnému zaměření získal Onkoportál podporu a odbornou pomoc České onkologické společnosti, české kanceláře WHO a řady onkologických a hematoonkologických zdravotnických zařízení. Jeho hlavním sponzorem je společnost GlaxoSmithKline. Na projektu se podílí i řada dalších partnerů.

Zájemci mohou využít služeb Onkoportálu na adrese www.onkoportal.cz. Na vybraných místech jsou k dispozici také veřejně dostupné stojany s iPady. V první fázi budou umístěny v komplexních onkologických centrech a hematologických pracovištích v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Liberci, Zlíně, Českých Budějovicích a Jihlavě. Jejich síť se bude postupně rozrůstat i do dalších míst. Pro ty, kdo nemají internetové připojení nebo upřednostňují telefonický kontakt, je k dispozici bezplatná linka 800 100 259.

Reklama