Narodil se do kolíbky charismatického, talentovaného otce a temperamentní matky. Podědil obojí a ještě mnohé navíc.  Je skladatelem, hudebníkem, moderátorem. Je mužem, kterého obletují krásné ženy. Uměl se prostě narodit.

Ondřej Brzobohatý se narodil 2. února 1983 v Praze. Narodil se jako vytoužené dítě z velké lásky českého herce Radka Brzobohatého k temperamentní slovenské herečce Haně Gregorové. Odmalička vyrůstal spolu se svou nevlastní sestrou Rolou, kterou měla Hana z prvního manželství.
„Rodiče nám i přes veškeré jejich pracovní vytížení dokázali vytvořit krásné dětství a pevné rodinné zázemí. Obou si velmi vážím, táta byl pro mě vždycky velkým vzorem, máma byla ta více opečovávající, rozmazlující, “ vzpomíná Ondra na své dětství.

Přečtěte si také:

Ondra se se smrtí svého otce (2012) vyrovnával velmi těžce, o to více se pustil s vervou do práce. I když už před tím měl velmi slušné základy – a úspěchy.   
Odmalička hrál na housle, poté ještě na klavír a na bubny. Jeho očividný hudební talent ho dovedl až na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou o pár let později absolvoval v oboru skladba, klavír a dirigování.
V té době už také působil v české hudební kapele Bůhví, která se především díky Ondrovi vyhoupla o pár stupínků výš.
Velkou popularitu přineslo Ondrovi moderování historicky 1. ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar. Spolu s Laďkou Něrgešovou vytvořili nezapomenutelný, vtipný, pohotový mladý pár.

ladkaaa

s Laďkou Něrgešovou při moderování 1. ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar

U Ondry se zde naplno projevil krom hereckého a hudebního nadání i talent pro moderování, který poté zúročil ještě vícekrát. Připomeňme například anketní pořad České televize Hvězda mého srdce, který moderoval společně s Terezou Kostkovou, nebo samostatné moderování Českého slavíka 2012.
Jeho kultivovaný projev hodně připomíná styl projevu Marka Ebena. A takových moderátorů je třeba si vážit.

terezou

s Terezou Kostkovou / Hvězda mého srdce

Ondra Brzobohatý svou nevinnou tvářičkou tak trochu klame, neboť vždy se kolem něj točila řada pěkných slečen. Nakolik to bylo za účelem zviditelnění se, a nakolik z lásky, to ví jen Ondra sám.
Byl ženatý s manažerkou Johanou Indrákovou, poté měl neoficiální vztah s barmankou Martinou Brezovou, dnes žije s nejkrásnější ženou světa roku 2006 Táňou Kuchařovou, se kterou si společně zahráli i v seriálu Gympl.
Médii prosakují jejich rozchody a usmíření, ale jsou spolu, a to stačí, ne?
Když se Ondry zeptáte, zda je to ta pravá, usměje se, ale neodpoví.
Ale když se ho zeptáte, jaké vlastnosti by podle něj měla mít žena, odpoví:
„Líbí se mi ženy, které mají smysl pro humor, život berou s určitou nadsázkou a také mají všeobecný přehled. Vadí mi, když je žena sebestředná nebo když o sebe nedokáže pečovat.“
A Táňa, ta o sebe pečovat umí.

tana

Ondřej Brzobohatý se svojí partnerkou Táňou, nejkrásnější ženou světa 2006

Ondra natáčí seriály, hraje v divadlech, skládá hudbu, hraje a zpívá s kapelou, do povědomí se dostal také svými tanečními kreacemi v taneční soutěži StarDance, kde tančila i Táňa, ovšem s jiným tanečním partnerem.

star

s taneční partnerkou Evou Krejčíkovou / StarDance

S úsměvem tvrdí, že taneční vlohy má také po tatínkovi:
„Táta tančil rád a dobře. Předvedl to v mnoha filmových rolích. A v naší divadelní hře Tančírna si s mámou „střihli“ krásné tango.
I to poslední.“

rodicee

rodiče Hana Gregorová a Radek Brzobohatý a jejich tango v Tančírně

V dnešní době můžete vidět Ondru v divadle jeho otce (Divadlo Radka Brzobohatého), na jehož představeních se podílí nejen jako herec,ale především jako skladatel a příležitostně i choreograf...
Autorsky se podílí například také na albech Sámera Issy, Dari Rollins a dalších...
Na světě už je i jeho nejnovější videoklip k písni And the Oscar goes to, a na jaře by mu měla vyjít u Supraphonu další nová deska.

Ondřej Brzobohatý / And the Oscar goes to

Ondra se snaží, maminka z něj má radost a táta by měl ještě větší.

poskytnuté foto: isifa.com, www.divadlorb.cz, www.ceskatelevize.cz

Reklama