Brněnský městský soud dnes rozhodl, že devítiletý Ondřej a jedenáctiletý Jakub, které týraly jejich matka a teta, zůstanou i nadále v azylovém centru Klokánek. Zároveň zbavil jejich matku Kláru Mauerovou rodičovských práv.

 

Podle znění rozsudku ale není vyloučeno, že by děti mohly později žít u otce nebo prarodičů z matčiny strany, kteří o ně usilují. Soud dnes zároveň zbavil matku chlapců – Kláru Mauerovou – rodičovských práv.

 

V Klokánku chlapci pobývají už přes 18 měsíců, tedy od doby, kdy policie našla v komoře domu jejich matky nahého svázaného Ondřeje. Později vyšlo najevo, že skupina lidí zřejmě týrala i Jakuba.

V říjnu za to sestry Mauerovy (Klára 9, Kateřina 10), sourozenci Škrlovi, Hana Bašová a Jan Turek dostali tresty vězení od pěti do deseti let. Jejich odvolání by měl do konce dubna začít řešit Vrchní soud v Olomouci.

 

V případě, že olomoucký soud tresty potvrdí, měla by se Klára Mauerová dostat z vězení, až budou její synové téměř dospělí.

Chlapci nyní chodí do školy v Brně a podle pracovníků Klokánku se pomalu vzpamatovávají z krutých zážitků, kdy je tyrani údajně pálili cigaretami, a dokonce jim prý vyřezávali kůži z těla. Podle odborníků budou mít ale následky po celý život. 

Reklama