Dobrý den,
přiznám se, že já ráda vařím jídla, která jsou hotová během několika minut. Jsem sama a vyhovuje mi to. Mezi mé oblíbené jídlo patří např. brambory s flíčky - to dělám většinou, když mi zbydou brambory z předešlého dne. Na pánvičce osmažím cibulku a přidám rozmačkané brambory. Vedle v hrnci si uvařím těstoviny - nejlepší jsou fleky a pak je uvařené na pánvičce smíchám s brambory. Navrh je možné přizdobit pažitkou, dobré je k tomu přidat kyselou okurku, řepu, čalamádu nebo nějaký čerstvý salát. Mňam.

Miluji také šťovíkovou polévku, kterou moc lidí nezná a má k ní nedůvěru, aspoň to jsem vypozorovala u partnerů, jak postupně k dětem přibývali do naší rodiny. Základ je velice jednoduchý. Do hrnce dám uzená žebra a udělám si dobrý vývar. Maso z žeber je pak možné do polévky obrat. Není to však nutné, lze to dělat i bez uzených žeber. Pak do vývaru přidám veškerou kořenovou zeleninu - mrkev, petržel, celer a brambory na kostičky nakrájené. Když je vše měkké, zadělám to smetanou a na samotný konec přidám umytý a nakrájený šťovík, který si dnes již pěstuji na zahrádce ze semínka a již nevařím. V hrnku uvařím vajíčka natvrdo - pro každého strávníka jedno. To oloupu a na talíří rozdělím na čtvrtiny. Pak už jen zaliji výbornou polévkou a všichni se jen olizujeme a mlaskáme si.

ondrasek74

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani