Po hudebních komediích Barmanky a Vyhazovači přichází Divadlo Radka Brzobohatého s další kontroverzní hrou ze 70. let francouzského dramatika Jeana Poireta, Klec bláznů.

„Jelikož jde o trochu kontroverzní téma, byla celá naše zkušební doba plná narážek, vtípků a debat. Nejvíc mě dostalo, když jsem v tu dobu k narozeninám dostal od Ondry Brzobohatého lodičky číslo 47 na opravdu vysokých jehlách! Musel jsem v těch lodích zkoušet, což byl opravdu horor! Jak jsem se pak ale dozvěděl, ještě větší horor zažíval Ondra s jejich sháněním. Ve všech obuvích ho měli za úchyla, že si pro sebe kupuje takové boty,“ vypráví se smíchem Petr Vágner, který hraje španělskou travesti zpěvačku a tanečnici Mercedes.

V české premiéře uvedlo tuto hru jako muzikál v roce 1998 divadlo v Karlíně. „My jsme to nepojali jako muzikál, ale spíš jako činoherní komedii. Ondra Brzobohatý tu dostal prostor nejen jako herec, ale i jako muzikant, a tak je tam spousta hudebních výstupů, písní a tanečků.“

V sedmdesátých letech se Klec bláznů stala nejúspěšnější francouzskou divadelní komedií, a pak i hodně úspěšným filmem v hlavních rolích s Michelem Serraultem a Ugem Tognazzim, který získal tři nominace na Oskara a vyhrál Zlatý glóbus.

„Během hry vzniká spousta vtipných situací, které vyústí ve společné vystoupení všech zúčastněných v travesti klubu Klec bláznů,“ prozrazuje Petr Vágner. „Nebojíme se improvizovat a rozesmát diváky v kterýkoli okamžik. Navíc máme opravdu krásné kostýmy, za které by se nemuseli stydět ani v tom nejluxusnějším travesti klubu,“ směje se herec.

 Zdroj: Korzo

Co byste si myslela, kdyby váš partner začal shánět dámské lodičky v pánské velikosti? Nebo kdyby si je kupoval pán ve frontě před vámi? Jak se vám líbí pánové na fotkách? Byla jste někdy na travesti show? A půjdete se podívat na Klec bláznů?  

 

 

 

Reklama