Sedím doma v karanténě a probírám se fotkami z léta,“ začíná své vyprávění Zuzana, která letos přizvala na rodinnou dovolenou i svou stále nezadanou sestru Alenu. Myslela to dobře, ale celé se to nějak zvrhlo. Byla to prý její nejhorší dovolená v životě, kde vládla nervózní atmosféra a často bouchaly dveře. Dobrý skutek byl zkrátka po zásluze potrestán, usměje se hořce na úvod krátkého příběhu o týdnu, který jí otevřel oči.  
5f903a0856f87obrazek.png
Foto: Shutterstock
 
 „Vím totiž už jednu zásadní věc. Ona si nikdy nemůže vdát. Je panovačná, nepřizpůsobivá a v normálním životě absolutně nepoužitelná,“ shrnuje vlastnosti mladšího sourozence stručně na základně prožitých skutečností.
 
Abyste pochopili,“ pokračuje, „sestra je o hodně mladší, moc času jsme vlastně společně nikdy netrávily. Rodiče si ji pořídili, až když jsem končila základku, takže si ji pamatuji víceméně jako malé dítě. A pak samozřejmě z takových těch rodinných setkání, kde se mluvilo hlavně o tom, jak je ta malá šikovná,“ povzdychne si při vzpomínce.    
 
Je to jejich miláček,“ pokračuje ve vyprávění a vysvětluje, že cokoliv kdysi malá Alenka udělá, je vychváleno do nebes. Stejně tak když se jí něco nepodaří – a že je to často – mohou za to samozřejmě ostatní, ti zlí. A největší téma jsou prý poslední dobou muži. Na ty má jejich zlatíčko skutečně smůlu...
 
Možná i proto nabídla v dobré víře své sestře, že letošní dovolenou může strávit s nimi. „Taky jsem nechtěla, aby ji měli rodiče celé léto na krku, přece jen už také nejsou nejmladší,“ objasňuje svoje pohnutky.
 
Dovolená pro ni ovšem znamenala každodenní boj se sestřinými nesnesitelnými manýry. „Hlava mi šla z toho kolem a v duchu jsem se omluvila všem mužům, kteří ji opustili a moji rodiče na nich kvůli tomu nenechali niť suchou,“ usměje se, aby odlehčila atmosféru a přiznává, že sestře s manželem za zády říkali Pyšná princezna. „Tedy manžel po pár dnech přešel na pojmenování méně lichotivé. Obvykle se ptal, kde je ta saň,“ zasměje se, ale ve smíchu je cítit opravdové znechucení nad chováním mladší sestřičky.
 
Abych řekla pravdu, nebyla jsem od té doby ještě ani navštívit rodiče. Vím, že by se vyptávali, jak jsme si to s Alenkou užily. No já bych nevěděla co říct. Pravdu?“ ptá se spíš sama sebe. I od původního rozhovoru se sestrou nakonec upustila. Po tom všem tuší, že by se sestřička urazila a možná i poštvala důvěřivé rodiče, kteří mají o holčičce trochu zkreslené představy. „Je to asi sobecké, ale můj život už je někde jinde,“ uzavírá svou letošní dovolenkovou zkušenost.  

Čtěte také:

Reklama