Tchyně bývá často ústřední tématem při partnerských hádkách. U Aleny doma tomu není jinak. Manželova maminka jí leze neskutečně krkem a její synáček nechápe, proč tomu tak je. Mladá žena už neví, co si s tím počít.

Není dne, aby na sebe mladý pár kvůli tchyni nekřičel. Alena vyčítá manželovi, že je „mamánek“ a že by své matce měl promluvit do duše, aby je nechala konečně žít. On ji osočuje, že je zaujatá, protože se o něj stará lépe než ona. „Zprvu se tchyně zdála jako fajn ženská, jenže po svatbě vystrčila růžky, respektive pořádné paroží.“

tchýně

„Tím, že pracuje kousek od nás, máme ji neustále nakvartýrovanou doma. Nevadilo by mi to, kdybych nedostávala kázání, jak jsem špatná hospodyňka a hlavně manželka. Vždycky si něco najde. Špatně umyté nádobí, prach na poličkách, špatně vytřeno, čmouhy na zrcadle, … Člověk by nevěřil, co vše dělá blbě. Nejhorší je, když mi začne předvádět, jak to mám dělat.“ To ale není vše, co Alenu rozčiluje.

Nenechte si ujít:

Tchyně vyžaduje, aby každý víkend jezdili k ní na obědy, v létě musí trávit společné dovolené, vaří jim večeře, nosí synáčkovi oblíbené koláče atd. „Ovšem naposled jsem se od ní dočkala parádní podpásovky. Začala do mě šít, proč už nemáme děti. Marně jsem se snažila vysvětlit, že OBA ještě nechceme. Není nám ani třicet a jsme manželé necelý rok, hájila jsem se. Ona mi řekla, že Míša (můj muž) by už děti chtěl, ale já prý nechci. Samozřejmě poté, co odešla, následovala obrovská hádka s Míšou…“

Alena už toho má plné zuby. Místo toho, aby se vše s matinkou urovnalo, jak okolí slibovalo, je to horší. „Snažila jsem se s nimi promluvit. Bezúspěšně. Manžel mi řekl, že takové jsou všechny matky. Pouze já to prý nevím, protože ta moje zemřela, když jsem byla malá. Tchyně mi řekla, že nemám být tak přecitlivělá. Vážně nevím, co s nimi. Začínám si říkat, jestli to vážně není moje chyba. Já to ale opravdu už nemůžu vydržet, deptá mě den ode dne víc. Bojím se, že tímto stylem se dopracujeme maximálně tak k rozvodu,“ uzavírá vyprávění Alena.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama