Zlozvyky? Naprosto báječné téma.
 
No jasně, že mám zlozvyky. Číslem jedna je u mě asi kousání rtů. Stačí, abych se nudila, koukala na TV nebo jen se na něco soustředila, a je to tu. Člověk by si řekl, že to ještě není tak hrozné. Já si myslím, že opravdu není, až do té doby, než si kůži ne rtech tak rozkoušu, až se mi udělají nemalé "boláky. Je fakt, že mě kousání na chvíli přejde, jelikož mám pusu nateklou a bolavou, ale jak se mi uzdraví, je to tu zase. Vlastně je to pořád dokola, ale můžu si za to sama. Jak se toho zbavit, to bohužel nevím.
 
Další je praskání kloubů. Přitom mě to dříve hrozně vadilo. To bylo řečí, že se jim ve stáří budou třást ruce, ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy a teď v tom lítám taky. A je fakt, že ani nevím, jestli to vyhrožování bylo pravdivé.
 
No a do třetice beru za svůj zlozvyk tak zvané "sekáče". Asi mám na ně nějakou úchylku. Prostě jak vidím nějaký second hand, zajiskří mi oči a mám nutnost ho prolézt. No a samozřejmě taky něco koupit. Je fakt, že můj šatník je z velké většiny naplněn hadry ze sekáčů. Ale prostě si nemůžu pomoct. Není ve městě snad jediného sekáče, abych ho neznala. Ještěže není to naše město tak velké a těch sekáčů zase není tolik. 
 
Jsem si jistá, že každý má zlozvyk. I svého přítele se snažím již několik let odnaučit kousání nehtů. Aspoň, že se ve společnosti hlídá a tím víc asi po tom, co jsme spolu zažili. Na to asi nezapomeneme.
 
Byli jsme spolu na večeři, když do restaurace vešla rodinka (muž s ženou a malým dítětem). Nebudu zastírat, že muž upoutal moji pozornost. Něco okolo pětatřiceti, urostlý, brunet, krátký sestřih, na sobě černý oblek a dlouhý frak, prostě fešák. Tak proč se nekouknout.
A jelikož si sedli ke stolu hned před námi, měli jsme je rovnou na očích. Když odešla žena s dítětem na záchod, muž upoutal nejen mou, ale i přítelovu pozornost. Ten fešný chlap se totiž zahleděl na jedno místo a začal se šťourat v nose. Nevěřila jsem vlastním očím. Takový elegán. Po chvíli z nosu něco vytáhl a začal to žmoulat mezi palcem a ukazovákem. 

Sice jsme se snažili dělat, že nic nevidíme, ale to rozhoudně nešlo nevidět. A navíc nás hrozně zajímalo, co s tou kuličkou mezi prsty udělá. Šlo vidět, že dlouho přemýšlel, co s ní, ale když uviděl, že se vrací jeho žena, strčil to jednoduše do pusy. NO fuj. 

V tu chvíli jsme vyprskli smíchy. Ještě že jsme byli po jídle. Šlo poznat, že ten muž věděl, že se smějeme jemu, ale snažil se tvářit inteligentně, jako kdyby se nic nestalo.
 
Takže můžu říct, zaplať pánbůh, za svoje zlozvyky. 
 
Fidy

Ale FUJ! Měla jsem spolužáka na základní škole a ten si ty suchý z nosu schovával do lavice a jedl to pak v průběhu dopoledne. Seděla jsem šikmo za ním, takže jsem na tu sbírku koukala celý den. Blebleble...
Jo a existuje knížka pro děti, kde jsou tyhle zlozvyky literárně zpracovány do pohádek :-). Takže např. holčičce zatroste prst do nosu, protože si ho tam pořád strká.

Máte zlozvyky? Nelžete! Víme, že máte!
Každý má.

Šťouráte se v nose?
Mlaskáte u jídla?
Koušete si nehty?
Ne? Děláte horší věci?
Sem s nimi!

Pomlouváte? Kradete?
Vybíráte kontejnery?
Nemyjete se?

Má lepší zlozvyk babička?
Manžel, tchyně nebo děti?

Pište, zajímavé zlozvyky odměníme!

redakce@zena-in.cz

Reklama