Domluvit se s partnerem bývá někdy docela složité. Třeba když jde o pořízení domácího mazlíčka - jak to udělat, když ho jeden z partnerů chce, ale druhý ne? To pak jeden musí ustoupit. A ve finále na to může i doplatit...

Dvacetiletá Magda podlehla naléhání svého přítele, který si přál psa. I když ona sama psy moc nemusí, nakonec souhlasila, protože chtěla Jirkovi udělat radost. A teď toho lituje.

pes

„Musím říct, že mám našeho Maxe moc ráda, je to hodný pes, poslouchá, a když jsem doma sama, aspoň mám společníka. Jenže... mám pocit, že od té doby, co ho máme, na mě Jirka docela kašle. Neustále se věnuje Maxovi a už ho moc nezajímá, co já.

Přečtěte si také:

Je to zvláštní, já jsem psa nikdy nechtěla. Připadalo mi, že bude chudák, protože žijeme v malém bytě bez zahrady, a navíc přes den nebýváme doma. Snažila jsem si Jirku přesvědčit, že počkáme, až si třeba někdy pořídíme domek, můžeme mít i psa. Ale nedal si to vymluvit, pořád mluvil o psovi, pořád prosil, říkal, že je na psy zvyklý, protože doma měli vždycky psa, že bez něj nemůže být.

Tak jsem nakonec souhlasila, ale s malým plemenem, aby v bytě tolik nesmrděl. Když jsme si pak přinesli štěně, Jirka byl fakt šťastný... Měla jsem radost, že je spokojený.

Ale po pár týdnech jsem si uvědomila, že pes je teď v rodině číslo jedna, Jirka s ním chodí na cvičák, k doktorovi, na procházky... prostě se mu věnuje pořád, v každé volné chvíli. A já jako bych doma najednou nebyla. Jirku nezajímá, jaké mám plány, co bych chtěla dělat třeba o víkendu. Když chci jít na cvičák s ním, Jirka řekne, že je to zbytečné, že tam stačí on, když s nimi chci jít na procházku, odbude mě, že se hned vrátí, že chodím moc pomalu... nebo prostě cokoliv, abych nešla s ním.

Všechno se přizpůsobuje psovi... Chápu, že musím brát na Maxe ohled, ale už ho máme rok, takže by tolik péče nepotřeboval. Anebo by se to dalo udělat tak, abych se do jejich činností mohla zapojit i já. To bych udělala ráda.

Mám dojem, že mě Jirka vyměnil za psa. On snad toho psa miluje víc než mě!“

Další články v našem magazínu:

Reklama