Pamatujete si na písničku „Já netančím“, kterou zpívala Marcela Králová. Zpívá se v ní „já netančím, běž sám“, smutnou pravdou ovšem je, že jsou to spíše naši muži, kteří netančí, a tak se musíme poohlížet po jiných aktivitách, kde bychom vybily svou chuť pro tanec.

V článku Jak nám některé muzikály ovlivnily sportovní život jsme si připomněly čtyři velké muzikály, které nám, ženám dnes ve středním věku, v minulém století (nezní to strašně?) rozproudily krev v žilách.

A dnes si povíme, kde si můžete zatančit sama, a nikdo na vás nebude divně koukat. Naopak - zřejmě se stanete součástí nadšeného davu, kde nikdo nebude řešit, že občas šlápnete vedle, nebo máte pod volným trikem dočasně nějaké kilečko navíc.

ilustrační foto: Feel JOY

Zumba fitness

Zumba k nám vlítla před pár lety spolu s charismatickým a spoře oblečeným Beto Perezem, autorem tohoto programu. Je pravda, že už neplní tak tělocvičny jako při první vlně, ale svou skupinu věrných si udržela.

  • Na své si přijdou milovnice latinsko - amerických rytmů (salsa, merengue aj.), které - jak už bylo řečeno - nepřemluvil partnera k návštěvám skutečných tanečních lekcí.

Výhodou Zumby je, že ji časem zvládne skutečně každá z nás - a to i v případě, že tanec sice milujeme, ale nemáme od pána boha nějak zvláštní nadání pro jeho realizaci.

Zumba kdykoliv a kdekoliv :-)

Oficiální slogan „Zbav se rutiny a přidej se k párty“ je krédem každé hodiny a věřte, že dobrá instruktorka udělá vše, abyste se na její lekci cítila co nejlépe.

Bokwa fitness

Na první pohled styl podobný Zumbě, který k nám - do České republiky - začíná teprve pronikat. Nejmarkantnější rozdíl a charakteristický prvek zároveň spočívá v tom, že kroky jsou strukturovány na základě tvarů písmen a čísel.

  • Zapomeňte tedy na počítání na osm dob a podobné zvyky z běžných tanečních programů, a choreografii. Jakmile se naučíte kroky, můžete cvičit samy bez ohledu na to, co se děje kolem vás.

Bokwa v kostce

Zajímavostí je, že kroky mají stejnou strukturu kdekoliv na světě, takže Bokwu pak můžete cvičit v České republice, nebo v Austrálii :-)

  • Jak Zumba, tak Bokwa mají ochrannou známku. Měly by se tedy správně psát ZUMBA® fitness a BOKWA® fitness.

Určitě si cvičení oblíbí ty z vás, které chtějí příjemnou a neokoukanou formou zhubnout. Zaprvé každá nová aktivita přináší lepší výsledky, než zaběhlý program, na který je tělo zvyklé, za druhé vás strhující hudba namotivuje do správných provozních „otáček“, které budete díky jednoduchému schématu zvládat bez problémů a zdržování.

PortDeBras

Cvičební program typu Body & Mind, kam patří také jóga, velmi ráda řadím do tanečních stylů. Když se podíváte na video, pochopíte. Koneckonců není tajemstvím, že vznikl spojením prvků moderního tance a baletu tak, aby byl přístupný i široké veřejnosti.

Krásné sestavy vyváženě posilují a protahují svaly celého těla a zlepšují pohyblivost kloubů.

  • Pokud vám nic neříkají duc duc rytmy, je toto cvičení právě pro vás. Podobně jako v dance józe (což je ostatně velmi podobné cvičení) si užijete dokonalou harmonii těla a ducha.

Jak se cvičí Port de Bras v Ostravě

Flirt dance

Chcete se cítit sexy? Tak zkuste flirt dance. Bohužel se lekce nabízí v menším množství, než by bylo potřebné, ale třeba poptávka zvýší nabídku.

  • Kombinace orientálních tanců, moderny a jazzu, podpořena smyslným protahováním z vás udělá novou ženu.

Flirt dance - Flashdance po česku

Pole dance

O tanci u tyče jsme tu již podrobně psali (článek obsahuje i video). Dle mého názoru je to již taková „univerzita“ vašeho pohybového světa. A pakliže v úvodu jmenované styly jako je Zumba či Bokwa zvládne skutečně s malou dávkou „chtění“ každá, zde je to již o hodinách tvrdého tréninku.

  • O programu se říká, že ve vás probudí ženskost. Ano, to jistě. Ale připravte se na mezidobí modřin a sebezapření.

A rada na závěr? Tančete, jako by se nikdo nedíval!

Přečtěte si také:

Autorka článku provozuje specializovaný server www.aerobic.cz a databází instruktorů v celé ČR.

Reklama