red

Markétka v článku TADY říká, že manžela Karla dostala jako dárek od Boha za to, že jí do života přidal také chorobu. Epilepsii. Díky jednomu z četných záchvatů na dovolené potkala lásku. Z jejího vyprávění člověk cítí něhu a štěstí. Jak to vidí pan Karel?

Májo, jsi to nejlepší, co mám

Já Máju zaregistroval hned, jak do té sauny vlezla. Vlastně jsem si jí všiml, už když přicházeli, ale ona mě neviděla vůbec.

Připadala mi jako víla s těmi dlouhými narezlými vlasy, a vůbec všechno se mi na ní líbilo.

V té sauně jsem seděl až nahoře. Mám to rád. Ona si sedla tak stydlivě dolů. Neviděl jsem jí do obličeje. Já se kochal tam zeshora těmi vlasy, jak jí splývaly k bokům. Chtěl jsem si ten obrázek uchovat v hlavě, až mi bude smutno a budu si chtít vzpomenout na něco pěknýho.

Pak najednou upadla. Skoro jsem se přizabil, jak jsem se tam vrhnul. Třásla se a plakala. Hrozně jsem se o ni bál a pak mi došlo, že to je nejspíš epileptický záchvat.

Rychle jsem ji vynesl ven. Byla v křeči. Do úst jsem jí vložil ručník, co mi podal jiný pán. Držel jsem ji, dokud to nepřešlo, a ostatní volali lékaře.

Když otevřela oči, viděl jsem vystrašené dítě, co se stydí.

Strašně jsem se zamiloval. Neuměl jsem si představit, že by mě nechtěla. Naštěstí chtěla.

Mája je báječná holka. Je to neskutečně skromný a dobrý člověk s obrovským srdcem a bezelstnou, dobrou povahou. Dala mi i dceru, která je zdravá.

Markéta je i strašně statečná. Co ta si vytrpěla v těhotenství... všechny ty testy a procedury kolem. Pak císařský řez, kojení, záněty v prsou, ale nevzdala to, chtěla, aby malá byla zdravá.

Neznám ženu, jako je ona, a ani poznat nechci.

Díky té nemoci, kterou Mája trpí, jsem Šťastný nejen jménem, ale i celou bytostí. Je to zřejmě nemoc králů, protože Markétka rozhodně vznešená je. Na duši, víte...


Tihle dva mě skutečně dojali. Byla bych tam seděla a naslouchala, protože tohle se tak krásně poslouchá. Ani nevíte, jak ráda vám tenhle příběh zprostředkuji.

Dokud lidé říkají takové věci jeden o druhém, dokud k sobě cítí to, co Markéta s Karlem, je svět možná přece jen víc v pořádku, než se na první pohled může zdát.

Oběma hodně štěstí a zdraví.


Vyprávění Markéty najdete TADY

Reklama