Naplánovat dovolenou, to není jenom zvolit tuzemsko, nebo zahraničí, červen, nebo srpen, případně finanční obnos, který můžeme utratit. Je to také o tom, kde hlavu složit. Zda v chatce, v hotelu, v apartmánu, ve stanu, anebo třeba pod širákem. Jsou páry, které se na všem neshodnou.

camphotel

Eva chce na hotel, Romanovi by stačil stan

Mladý pár, Eva s Romanem, se téměř před každou plánovanou dovolenou dohadují o tom, kde budou spát. Zatímco na místě pobytu se shodnou ihned, letos zvítězila Sicílie, kam se toužili podívat už dlouho, nemohou si vybrat, zda bungalov, apartmán, chatku, hotel, nebo stan.

A tak je to téměř každý rok. Vloni byli v Chorvatsku. Eva je z domova naučená, že jezdila s rodiči výhradně na hotel, zato Roman kempoval snad už od doby, co se narodil.

Dohodli se, že budou dělat kompromisy. Jeden rok se bude bydlet podle Evy na hotelu nebo v luxusním apartmánu, a ten další podle Romana, v chatce nebo ve stanu. Jezdí tak už pátý rok, co jsou spolu, a i když kompromisy dělají, ten druhý pak ale dává značně najevo, jak je z ubytování otrávený.

Roman hotely z duše nenávidí.
„To je jako na činžáku, to jsem mohl zrovna zůstat doma a zajít si jen na koupaliště.“
Má rád, když vyjde přímo do trávy.

Ale Eva má ráda komfort. Připojení na internet, televizor, klimatizaci, výhled z výšky, žádné mravence a pavouky, útulnou postýlku a krásnou koupelnu.

Letos je čeká ona Sicílie a vybírá Roman. Eva je už na nervy z toho, že přece nebude na Sicílii jako chudák, a chce luxusní ubytování. Kdyby bylo na Romanovi, sbalil by jen stan a dva spacáky.

Jak se tito dva tentokrát shodnou, to opravdu nevím. Každopádně bych chtěla mít jejich problémy.  Vždyť krásná dovolená může být v hotelu i pod širákem, důležité je, aby se ti dva nehádali.

Čtěte také:

Reklama