Rozhodla jsem se reagovat na dnešní téma. Mam celkem spokojený tříletý vztah, který má jednu trhlinu. Partner na mě strašně tlačí, abych měla už dítě. Mě je 27 a jemu 32.

Snažila jsem se s ním nějak domluvit, že bych aspoň ještě rok počkala. Prostě se ještě na dítě necítím. Ale jen to vedlo k hádkám, že ho nemám ráda a proč s ním to dítě nechci už teď. Jaký že to je rozdíl teď nebo za rok. Po dvou měsících jeho nátlaku jsem se rozhodla pro tajné řešení. Beru dál antikoncepci. On si myslí, že už ji neberu, že jsem přistoupila na jeho přání. Je mi z toho hrozně, ale vím, že je to zatím tak nejlepší. Teď dítě fakt nechci a zároveň ho nechci ztratit jako partnera, protože jinak jsme úplně v pohodě, nehádáme se.

Možná mě budete odsuzovat nebo možná mi napíše někdo, kdo zažívá něco podobného co já. Je to řešení nečestné, ale pro mne „zlatá" střední cesta. Hlídá mi menstruaci, počítá plodné dny, musíme se milovat, když je ten pravý čas. A já při tom vím, že neotěhotním. Leze mi to na nervy, nechápu, proč se na to tak upnul. Aby si mě pojistil? To je přece nesmysl.

Lily

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven!

Téma dne: Jak vám děti ovlivnily život?

I když by se to nemuselo zdát jako problém, touha po dítěti je jednou z věcí, které mohou pár nejen stmelit, ale i rozdělit. A v neposlední řadě je důležité nalézt shodu i nad jejich množstvím. Dnešní téma je tedy jasné, budeme se bavit o počtu dětí.

Pište mi příspěvky...

  • ... jak mi děti změnily život.
  • ... kolik chci dětí a proč.
  • ... nechci děti.
  • ... jsem/nejsem spokojená s počtem svých dětí, protože...
  • ... partner chce jiný počet dětí než já.
  • ... našla jsem si partnera kvůli dětem.

Své příspěvky posílejte na...

Samozřejmě jeden příspěvek odměníme krásným dárkem, tentokrát to bude: ranní čaj PICKWICK Kouzlo Ovoce s příchutí broskve a jahody a k tomu ústní voda s fluoridem Odol3dent pro děti.

Reklama