shutterstock-547902583.jpgFoto: Shutterstock

Za základ můžeme považovat čtyři typy, respektive střihy podprsenek. Jmenují se plunge, balcony, full cup a strapless. U většiny spodního prádla bývá toto rozdělení napsané, takže vám pomůže se v obchodě lépe orientovat.

Podprsenka plunge 
Tento střih se hodí pro ženy s užšími rameny a trupem a s ňadry blíže u sebe.

p1.jpgFoto: Zalando, Etam, Marks & Spencer

Podprsenka balcony 
Tento střih sedí ženám se širokými rameny a větší mezerou mezi prsy.

p2.jpgFoto: Marks & Spencer, Zalando, Lascana

Podprsenka full cup 
Tento střih je univerzální pro všechny tvary těla. Jde o velmi všestrannou podprsenku.

p3.jpgFoto: Zalando, luxusnipradlo, Zalando

Podprsenka strapless 
Jde o podprsenku bez ramínek. I ta je poměrně univerzální.

p4.jpgFoto: H&M. Leontýna, Marks & Spencer

Při výběru padnoucí podprsenky není důležitý jen střih, ale i naměřené centimetry. Měřit byste se měla těsně pod prsy tak, aby byl krejčovský metr rovnoběžně s podlahou a těsně přiléhal k hrudníku. Druhý rozměr je měřený přes prsa, konkrétně přes bradavky. U méně pevných prsou je vhodné toto měření provádět v tenké podprsence bez výztuže.

Podprsenka by měla dobře sedět. Prsa by z ní neměla nikde vylézat (ani spodem), neměla by se zařezávat do kůže, spodní pásek by neměl být vzadu do obloučku. Podprsenku je vhodné prát v sáčku na 40, aby se zbavila všechny bakterií a nečistot. 

Chcete-li najít perfektně padnoucí podprsenku, je podle Elišky Čechurové, manažerky Marks & Spencer, důležité položit si následující otázky: 

otazky.jpg

5f48af3c5da2aotazky.jpg

Foto: M&S

Tip: Podprsenku byste měla oblékat tak, že ji zapnete rukama vzadu. Přetáčení zapínání zepředu dozadu může prádlo poškozovat. Následně se předkloníte, ňadra vyndáte a potom je znovu spustíte zpět do košíčků. 
Reklama