621f74b81f3c5cl.jpgFoto: Shutterstock

Pětidenní online akce, které se herečka zúčastnila, si klade za cíl změnit pohled veřejnosti na stárnutí, které je často vnímáno jako něco velmi negativního. Přitom stárnutí není jen o vráskách a bolení různých částí těla, ale také o moudrosti, životních zkušenostech apod.

Prostor dostala na summitu také herečka Jamie Lee Curtis, která se i díky svým rodičům – herci Tonymu Curtisovi a herečce Janet Leigh pohybuje ve světě šoubyznysu odmalička. A také v něm stárne, a proto moc dobře ví, co to pro herečku znamená a jak je to těžké.

Jamie Lee Curtis je toho názoru, že zírání do zrcadla se slzami v očích na to, jak se tělo s věkem mění a ochabuje, nikomu na psychické pohodě nepřidá, proto se pohledy do zrcadla snaží omezit.

„Když si čistím zuby, samozřejmě se u toho dívám do zrcadla. Když si trhám obočí, samozřejmě se u toho dívám do zrcadla. Ale když vylezu ze sprchy, prostě nezírám na své třiašedesát let staré tělo. Nepopírám, jak vypadám, samozřejmě to vím, ale snažím se přijímat samu sebe, a když se dívám do zrcadla, je pro mě těžší se přijmout. Jsem kritičtější, zatímco když se nepodívám, tak se o vzhled tolik nestarám,“ prohlásila herečka.

Ta dále uvedla, že je zastánkyní přirozené krásy, která prochází kvůli médií i filtrům na sociálních sítích genocidou.

Zdroje: Radically Reframing Aging Summit, Yahoo, Wikipedia

Reklama