omeleta s chorizem

Mám ráda jednoduché recepty, kde se opakuje stejný základ a existuje mnoho obměn. Proto miluji těstoviny, proto miluji omelety. Základem je dobře zvládnutý recept na omeletu a zbytek už může být, co dům dá nebo co máte rádi.

Kdo neví, jak na správnou omeletu, může si pustit první díl nového seriálu se Zdeňkem Pohlreichem - Vařte jako šéf. Díl zaměřený na jednoduchou věc - vejce. Ale po shlédnutí zjistíte, že i míchaná vajíčka se musí umět uvařit. Omeletu podle Pohlreicha doma děláme už delší dobu. Do té doby jsem nikdy nepátrala po tom, co může být na omeletě zvláštní a jak ji správně připravit. Teď to vím a je opravdu lepší.

Co do ní? Někdy si na pánvi nejdříve osmahnu suroviny, které chci do omelety „zalít“. Jindy si připravím náplň do omelety zvlášť, usmažím čistou omeletu a náplň do ní potom zavřu. Tak dělám většinou objemné zeleninové směsi. Výborně se mi povedla naposledy jednoduchá omeleta s chorizo klobáskou.

Suroviny na 1 omeletu

2 vejce
1 lžíce smetany
sůl a pepř
oleje na smažení

Postup

Vejce si lehce prošleháme vidličkou se smetanou. Dochutíme solí a pepřem. V pánvičce si zahřejeme olej, a připravenou směs na omeletu na něj vylijeme. Lijeme do středu pánvičky a směs se nám rozlije do stran. Rychle si vezmeme obracečku a tou odhrnujeme kraje omelety ke středu. Pánev přitom držíme v ruce a nakláníme tak, aby se nám uvolněné místo na pánvičce opět zalilo neztuhnutými vejci. Opakujeme asi pětkrát, dokud je co rozlévat po pánvičce. Díky tomu je omeleta krásně nadýchaná.

Chorizo omeleta

kousek chorizo klobásky
1 šalotka

Na rozpálené pánvičce s kapkou oleje osmahneme najemno nakrájenou šalotku. Přidáme chorizo klobásku a chvilku restujeme. Zalijeme směsí na omeletu a postupujeme stejně jako u základní omelety.

Před podáváním můžeme ještě posypat sýrem.

omeleta se sušenými rajčaty

Omeleta se sušeným hovězím a rajčaty

3 sušená rajčata naložená v olivovém oleji
4 plátky kořeněného sušeného hovězího masa
1 šalotka
kousíček goudy
zelená petrželová nať

Šalotku nakrájíme najemno. Sušená rajčata na malé kousky. Sušené, kořeněné hovězí maso je výborná věc, kterou si nechám v řeznictví nakrájet na tenké plátky a do omelety je dokonalé. Nakrájíme ho na proužky. Šalotku, maso a rajčata zprudka osmahneme na troše oleje. Použijeme olej z naložených rajčat.

Asi po třech minutách zalijeme základem na omeletu, vsypeme nasekanou petrželku a postupujeme stejně jako v základním receptu na omeletu.

Kdo chce, může ještě maličko posypat nastrouhanou goudou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama