DSC_0214.jpg (116 KB)

Taky máte někdy pocit, že vaše lednice a spíž zejí prázdnotou? Nevím jak vy, ale u nás nikdy nechybí základní suroviny jako je mléko, máslo, vajíčka, mouka, cukr. A s tím se dá opravdu kouzlit. Když k tomu přidáte kousek zbylého sýra, zeleninu, která už volá po spotřebě a trochu čerstvých bylinek, vznikne vám opravdu úžasná a výživná snídaně, lehký oběd nebo večeře. 

Omeleta. Jídlo, jehož základ je vždycky stejný. Vejce, sůl a pepř. Někdo přidává ještě kapku smetany. Omeleta má být nadýchaná, ne úplně suchá, ale uvnitř spíš lehce vláčná a vlhká.

IMG_20190326_153920.jpg (2.55 MB)

Dovnitř omelety pak můžete vymyslet libovolnou náplň. Já jsem dnes spotřebovala zeleninové „zbytky“. Tady kousek mrkve, pár žampionů, dvě lehce zavadlé papriky, jedna chudinka lahůdková cibulka a pár listů medvědího česneku, které mi zbyly z předchozího vaření. Výsledek? Fakt luxusní náplň. A zeleninu jsem navíc zvyklá využít do posledního kousku. Odřezky a slupky dávám do krabičky a používám do vývaru, který vařím dost často. Když se zrovna na žádný nechystám, mám v mrazáku krabičku, kam odřezky házím a potom všechno vsypu do hrnce, kde se vývar vaří.

DSC_0216.jpg (98 KB)

Jedna omeleta

  • 2 -  3 vejce
  • sůl
  • pepř

Dvě nebo tři vajíčka na porci rozšlehejte v misce vidličkou. Dochuťte solí a pepřem a vylijte na rozpálenou pánvičku. Pokuste se použít kvalitní pánev a nebudete potřebovat ani kapku oleje nebo jiný tuk. Plotnu nemějte zapnutou na plný výkon, spíš tak na polovinu, tři čtvrtě. Obracečkou shrnujte kraje omelety směrem ke středu, pánvičku potom nakloňte směrem k místu, kde vznikla v omeletě mezera, aby tuto mezeru zaplnilo tekuté vajíčko. Toto zopakujte několikrát, dokud máte v pánvičce dost tekutých vajíček. 

Poté ještě ztlumte teplotu a nechejte zatuhnout povrch omelety. Ten by měl zůstat ještě lehce vlhký, ne úplně vysušený. Omeletu stáhněte na talíř a naplňte.

DSC_0218.jpg (97 KB)

Náplň do omelety

  • zelenina co lednice dá - cuketa, cibule, paprika, rajčata, žampiony...
  • sůl
  • pepř
  • čerstvé bylinky
  • kousek másla

K podávání

  • na posypání jakýkoliv sýr
  • tatarská omáčka Hellmann´s

Zeleninu nakrájejte na kostičky. Do velké pánve dejte máslo a na něm osmahněte nadrobno nakrájenou cibuli. Přidejte zbytek zeleniny. Pokud máte tvrdší kousky, jako je mrkev, celer, petržel, vsypejte tam nejdříve ty. Po deseti minutách přidejte měkčí kousky zeleniny - cuketu, rajčata...

Ještě pár minut opékejte, při vyšší teplotě. Ochuťte solí, pepřem, bylinkami... Nakonec vmíchejte nasekaný medvědí česnek a s tím už tepelně neupravujte, jen promíchejte. 

DSC_0221.jpg (96 KB)

Tuto náplň rozdělte do omelet. Posypejte nastrouhaným sýrem a podávejte s tatarskou omáčkou Hellmann´s.

Dobrou chuť přeje Elly.

Inspirujte se našimi omeletami

Omeleta s křupavým salátem

DSC_0696.jpg (189 KB)

Jarní špenátová omeleta

omel1.jpg (24 KB)

Omeleta s jarními bylinkami z louky

DSC_0509.jpg (100 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, archiv redakce

Reklama