DSC_2288.jpg (101 KB)

Jídlo, které budete milovat. Bohatě naplněná omeleta, u které uvítáte, že v letních vedrech nemusíte trávit dlouhý čas v kuchyni. K omeletě navíc můžete připravit svěží salát, nebo přidat jen nakrájenou zeleninu přímo ze zahrádky. 

Jedna omeleta

  • 2 -  3 vejce
  • sůl
  • pepř

Dvě nebo tři vajíčka na porci rozšlehejte v misce vidličkou. Dochuťte solí a pepřem a vylijte na rozpálenou pánvičku. Pokuste se použít kvalitní pánev a nebudete potřebovat ani kapku oleje nebo jiný tuk. Plotnu nemějte zapnutou na plný výkon, spíš tak na polovinu, tři čtvrtě. Obracečkou shrnujte kraje omelety směrem ke středu, pánvičku potom nakloňte směrem k místu, kde vznikla v omeletě mezera, aby tuto mezeru zaplnilo tekuté vajíčko. Toto zopakujte několikrát, dokud máte v pánvičce dost tekutých vajíček. 

Poté ještě ztlumte teplotu a nechejte zatuhnout povrch omelety. Ten by měl zůstat ještě lehce vlhký, ne úplně vysušený. Omeletu stáhněte na talíř a naplňte.

DSC_2285.jpg (109 KB)

Náplň do jedné omelety

  • 6 tenkých plátků anglické slaniny
  • 8 cherry rajčat
  • 1/2 avokáda
  • 3 plátky čedaru

Plátky anglické slaniny opečte do křupava. Stáhněte je z pánve na papírovou kuchyňskou utěrku, která odsaje přebytečnou vlhkost. Do pánvičky, kde zbyl vypečený tuk ze slaniny, vsypejte na poloviny nakrájená cherry rajčata. Opékejte na vyšší teplotu asi 5 minut. Avokádo oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. 

Až stáhnete omeletu z pánvičky, hned do ní dejte slaninu, rajčata, avokádo a plátky sýra. Omeletu přiklopte, aby se v teple sýr pěkně rozpustil.

Ihned podávejte.

Dobrou chuť přeje Elly.

Tři dokonalé omelety

Omeleta se zeleninou na másle

DSC_0221.jpg (96 KB)

Omeleta s jarními bylinkami z louky

DSC_0509.jpg (100 KB)

Jarní špenátová omeleta

omel1.jpg (24 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, archiv redakce

Reklama